2022-10-13 14419 Peržiūros

Šildymo sezono metu „Mano BŪSTAS“ pasirūpins, kad klientų namuose visos šildymo sistemos veiktų sklandžiai, o šiluma būtų vartojama taupiai ir efektyviai. Tačiau prie šilumos taupymo gali prisidėti ir patys gyventojai. Kaip – pataria „Mano BŪSTAS“.

Ženkliai išbrangę energijos resursai verčia imtis taupymo priemonių ir galbūt net keisti savo kasdienius įpročius. Žinant keletą esminių taisyklių prie šilumos taupymo gali prisidėti kiekvienas daugiabučio gyventojas. Atlikus nesudėtingus namų darbus, galima sutaupyti iki 10 proc. šilumos ir gauti mažesnes sąskaitas.

„Mano BŪSTO“ ekspertai pataria:

• Bute užsandarinkite duris ir langus, sureguliuokite uždarymo mechanizmus, esant poreikiui – pasikeiskite langų ir durų tarpines.
• Neužstatykite ir neuždenkite šildymo prietaisų. Jei šildymo prietaisai atidengti, šiluma lengviau sklinda patalpoje, neįšildo sienų paviršių, o tolygiai pasklinda po patalpą.
• Už radiatorių įsirenkite šilumą atspindinčius ekranus, kuriuos nebrangiai galite įsigyti didžiuosiuose statybinių prekių centruose. Tokiu būdu nebus šildomas sienos paviršius, nes šiluma bus atiduodama į patalpą.
• Esant galimybei, įstiklinkite balkoną. Dėl to žymiai sumažės šalto oro skverbimasis į butą, ypač – senos statybos daugiabučiuose namuose.
• Saulėtą dieną atidenkite užuolaidas – saulės šiluma, patekusi per langą, natūraliai prišildys patalpas.
• Be reikalo nejunkite be gartraukių ir ventiliatorių. Įjungus šiuo prietaisus, šiltas oras pašalinimas į lauką, o vėsesnis oras patenka per pastato sienose esančius plyšius, dėl to prireiks papildomai šilumos.
• Periodiškai vėdinkite patalpas, tačiau trumpai, bet intensyviai. Tai neleis atvėsti patalpos paviršiams, o tik atšviežins orą patalpoje. Jeigu bute yra įrengti termostatiniai reguliatoriai, prieš vėdindami patalpą reguliatorių užsukite.
• Jeigu bute yra įrengti termoreguliatoriai, ant šildymo prietaisų papildomai sumontuokite išmanius termoreguliatorius. Jais automatiškai galėsite valdyti temperatūrą bute, nusistatyti temperatūrų rėžimus dienos ir nakties metu, o taip pat ilgesniam laikui išvykus iš namų.
• Nepalikite atvirųjų laiptinės bei rūsio durų ir langų.
• Jei bendrojo naudojimo patalpose pastebėjote, kad langai yra nesandarūs, neveikia durų pritraukėjai ar matote kitus defektus, nedelskite ir informuokite namo administratorių. „Mano BŪSTO“ klientai tai gali padaryti per savitarnos svetainę ir mobilią aplikaciją „BonoDomo“ arba paskambinę į klientų informavimo centrą tel.: 8 700 55 966.