2022-01-18 841 Peržiūros

Pastarosiomis dienomis tik ir girdime, kad viskas brangsta, nepavyksta sutaupyti pinigų, o kai kuriems – oriai gyventi. Svarbu suprasti, kad taupymas reikalauja laiko, ryžto bei atsakomybės. „Kalba Kaunas“ dalijasi puikiais būdais, kaip galite sutaupyti norimą pinigų sumą. 

Nepermokėkite už gaminius

Galite stipriai permokėti ypač už reklaminius gaminius, kurių alternatyvų, kainuojančių pigiau, šiais laikais apstu.

Pirkite tik tai, kas reikalinga

Yra pirkėjų, kurie perka tik todėl, kad pasitaikė puiki proga įsigyti prekę su akcija. Nuolaidos kaip mat „prisijaukina“ pirkėjus. Nenuolaidžiaukite tuo. 

Natūralius produktus pasigaminkite patys

Šiomis dienomis už natūralius kosmetikos produktus sumokama tikrai daugokai. Kokia išeitis? Interneto platybėse galite rasti puikių pigesnių ir veiksmingesnių patarimų, kaip prižiūrėti savo išvaizdą.

Planuokite savo biudžetą

Išmokti planuoti biudžetą ir įvairius pirkinius – tikrai veiksminga. Tai puikiai galima padaryti įvairių programėlių dėka. O mėgstantiems rašyti ranka, siūloma reikiamų produktų, gaminių sąrašą pateikti popieriaus lape.

Pirkite ekonomiškas prekes

Visada atkreipkite dėmesį į elektros prietaiso išskiriamos energijos efektyvumo klasę. Įsigiję ekonomiškesnę prekę pastebėsite kaip išlaidos už sunaudojamą elektros energiją atsipirks.

Gaminkite namuose

Labai veiksminga ir sveikintina, jeigu planuosite ne tik produktų, pirkinių sąrašą, bet susidarysite ir valgiaraštį, kuriuo vadovausitės ateinančią savaitę. Be to, namuose gaminamas maistas būna kokybiškesnis bei taupesnis.

Šiais laikais labai populiaru maistą užsakinėti į namus, tačiau tai kainuoja tik papildomas išlaidas, nors ir yra kur kas patogiau.

Parduokite tai, kas nereikalinga

Neverta namuose kaupti daiktus, avalynę ar drabužius, kurių vis tiek nenaudojate, nedėvite. Tam yra puiki išeitis – nereikalingų daiktų pardavimas, kuris Jums leis užsidirbti papildomų lėšų arba seną, nenaudojamą pirkinį pakeisti nauju.

Rinkitės knygas iš bibliotekos

Užuot pirkę knygas, galite jas pasiimti bibliotekose. Taip ne tik sutaupysite, bet ir neapkrausite savo namų erdvės.

Pramogaukite pigiau

Patartina sekti naujienas, įvairius pasiūlymus, nes kartais apsilankyti muziejuose, įvairiuose renginiuose galėsite visiškai nemokamai!

Pasirinkite gamtai tvaresnes alternatyvas

Užuot važiavę automobiliu, mieliau pasirinkite važiavimą dviračiu, paspirtuku. Norint nusigauti iki netoliese esančio taško, taip pat galite ir pasivaikščioti.

Pasinaudokite darbuotojo priedais

Jeigu dirbate įmonėje, kuri savo darbuotojams suteikia papildomų naudų – būtinai jomis pasinaudokite.

Su savimi pasiimkite namuose pasigamintą kavą

Jeigu mėgstate kavą, siūloma ją pasigaminti namuose. Tokiu būdu nereikės brangiai mokėti už kavą degalinėse ar miesto kavinėse.

Lyginkite kainas prekybos tinkluose

Įvairiose parduotuvėse produktų kainos gali skirtis: vienur išleisite mažiau, kitur – kur kas daugiau. Atsižvelkite į kainas ir pamatysite, kaip už tuos pačius produktus galite sumokėti mažiau.