2024-01-18 11722 Peržiūros

Daugiabučių namų priežiūra reikalauja ne tik laiko, bet ir pastangų. Kiekvienas gyventojas gali prisidėti prie būsto gerovės ir užtikrinti, kad visos sistemos tarnautų ilgiau, o avarijų įvyktų mažiau.

Avarinės tarnybos specialistai į daugiabučius namus dažniausiai vyksta tvarkyti užsikimšusios kanalizacijos arba lokalizuoti dėl gedimų įvykusius būstų užliejimus. 2023 m. „Mano BŪSTAS“ gyventojų turtą Lietuvoje gelbėjo daugiau nei 20 tūkst. kartų. Tačiau didelės dalies avarijų ir finansinių nuostolių galima išvengti žinant keletą paprastų taisyklių.

„Mano BŪSTO“ ekspertai dalinasi naudingais patarimais, kurie ne tik padės išvengti nemalonumų, bet ir apsaugos jūsų pinigines nuo neplanuotų išlaidų:

  1. Išvykdami savaitgaliui ar ilgesniam laikui užsukite vandens padavimo ventilius. Įvykus gedimui išvengsite užliejimo.
  2. Nemeskite pašalinių daiktų (higienos priemonių, sauskelnių, paviršių valymo šluosčių, maisto atliekų, gyvūnų kraiko) į klozetą. Atminkite – klozetas yra ne šiukšliadėžė.
  3. Nepilkite kavos tirščių, riebalų ar kitų atliekų į plautuvę. Tam yra skirta šiukšliadėžė.
  4. Periodiškai tikrinkite buitinių prietaisų (maišytuvų, klozetų, skalbimo mašinų, indaplovių ir t.t) pajungimo žarneles. Pastebėję įtrūkimus ar korozijos požymius, nedelsiant jas pakeiskite arba kvieskite meistrą.
  5. Profilaktiškai specialia chemija valykite kanalizacijos tinklus, tačiau griežtai vadovaukitės gamintojo nurodymais. Neimprovizuokite.
  6. Virtuvėje, plaudami indus, naudokite šiltą, o ne vėsų vandenį arba profilaktiškai periodiškai paleisti karštą vandenį, kad dalinai ištirpintumėte vamzdynuose susikaupusius riebalus.

„Mano BŪSTO“ avarinė dirba 24 val. per parą, be poilsio dienų ir, įvykus avarijai, visada pasirengusi padėti gyventojams.

Prisiminkite tai ir jums bus ramu dėl namų!