2022-01-06 1042 Peržiūros

Kaip ir žmogui, taip ir gyvūnui reikia dėmesio, bendravimo, rūpesčio, meilės bei globos. Visame pasaulyje žmonės namuose augina įvairiausius gyvūnus, kuriuos pasirenka pagal savo gyvenimo būdą, norimą charakterį, o galbūt užpildant jaučiamą vienatvę. „Kalba Klaipėda“ dalijasi 7-iomis priežastimis, kodėl verta turėti bei auginti norimą gyvūną.  

Gyvūnų draugija padeda palaikyti vidinę žmogaus harmoniją

Gyvūnai labai stipriai prisideda prie žmogaus psichikos, emocijų gerinimo, taip pat tinkamai atstato ir biolauką. Galima sakyti, kad gyvūnai – patys geriausi psichologai. Pastarieji jaučia žmogaus nuotaikas bei išgyvenimus, todėl esant reikalui moka ir pradžiuginti, ir pabūti tyliai, su savimi. 

Gyvūnai suteikia jaukumo

Naminiai gyvūnai suteikia tam tikrą ramybę, prisideda prie namų jaukumo. Ar tai būtų vaikai, ar tai būtų suaugusieji, o galbūt senjorai – gyvūnai puikūs bičiuliai, mokantys parodyti švelnumą bei priverčiantys jaustis komfortiškai.

Ugdomas atsakomybės jausmas

Ne paslaptis, jog gyvūnais reikia rūpintis, privalu juos globoti ir vertinti, branginti. Įsigyjant augintinį, šeimininkams atitenka ir įsipareigojimai, ir didelė atsakomybė už gyvūną, kuris atiduoda visą savo meilę ir ištikimybę.

Gyvūnas – nuolatinė gyvybė namuose

Tiek esant augintinio šeimininkui namuose, tiek esant už namų ribų, gyvūnas nuolat pasiilgsta ir moka tai parodyti – pasitinka su džiaugsmu.

Gyvūnas – ištikimas draugas

Daugelis žino, kad gyvūnai pasižymi itin stipria, atvira ir visai nesavanaudiška ištikimybe. Taigi, augintinis ne tik puikus draugas, bet ir gyvenimo kompanionas, kuris žūtbūt linkęs atiduoti visą save.

Augintinis gali paskatinti judėti

Priklausomai nuo gyvūno, šis gali Jus paskatinti daugiau judėti. Didesnį fizinio aktyvumo lygį savo gyvenime pajausite augindami šunis: su jais reikia žaisti, bėgioti, vedžioti, užsiimti tuo, kas juos „iškrautų“ tiek fiziškai, tiek protiškai. Tuo tarpu kaip ir naminės katės, taip ir dar mažesni gyvūnai tiek daug dėmesio nereikalauja.

Kuriami nuoširdūs prisiminimai

Su gyvūnais praleistas laikas – puikus ir dažniausiai džiaugsmingas, sukuriantis nuoširdžius prisiminimus. Augintiniai moka pralinksminti, priverčia nusijuokti, išmoko kantrybės ir primena, ką reiškia tikrasis švelnumas bei draugystė.