2017-10-09 1416 Peržiūros

Lietuvoje turime ne tik Geležinį vilką, kuris jau daugelį metų tyli, bet aktyviai, kaip pati galėtų pasakyti, internetuose besireiškiančią Lapę. Geležinę Lapę. O už šio gražaus slapyvardžio nesislepia (jei slėptųsi, turbūt iki šiol to nežinotume) Arvidas Bendorius, kuris gimė ir augo Šiauliuose. Su skaitytojais jis sutiko pasidalinti mintimis apie gimtąjį miestą.

 – Kuriame Šiaulių rajone gyvenote? Kuo jis Jums ypatingas?
Gyvenau prie turgaus, Žemaitės gatvėje. Sako, ta gatve eina siena tarp Aukštaitijos ir Žemaitijos. Aš aukštaitis, nes gimiau Ginkūnuose.

– Kokia miesto vieta Jums svarbi, ypatinga ar kaip tik – badanti akis savo problemomis?
Ypatingiausia vieta yra Geležinė Lapė, ten šalia senosios kapinės, jose ilsisi mano senelis, kitoje ežero pusėje – naujasis parkas, kurį reikėtų labiau pritaikyti šiauliečių poilsiui, kad ten lankytųsi daugiau žmonių, juk kažkada ten tiek gražių medynų prisodinta.

– Kur vestumėtės nevietinius svečius? Kokius Šiaulius norėtumėte jiems parodyti?
Vasarą kaip tik turėjom svečią iš Čikagos, tai pavalgyti ėjome į Cask215, dar parodyčiau Vilniaus gatvę, nuvežčiau į Kryžių kalną, nes ten tai tikrai šiurpoka vieta, bet įdomi užsieniečiams, egzotiškai atrodom su tuo kalnu.

– Galbūt miestui ko nors trūksta? Pvz., žalių erdvių, gatvės meno, instaliacijų, sutvarkytų kelių, fontanų, tiltų, pėsčiųjų perėjų ar pan.
Šiauliams jau nieko netrūksta – reikia darbo vietų, kad nebeišvažiuotų jauni žmonės. O kai bus žmonės, tai visa kita atsiras savaime.

– Jei būtumėte miesto meras, ką darytumėte kitaip?
Nežinau, kaip daro dabartinis meras, nes beveik nežinau dabartinių Šiaulių kasdienių aktualijų. Gal viskas yra gerai? Na, negirdėjau, kad būtų kokie protestai ar bado streikai – tikriausiai viskas gerai.

Reikalaučiau kalbėti tik šiaulietiškai savivaldybėje ir mieste.

– Kokie yra šiauliečiai? Galbūt norėtumėte, kad jie būtų labiau įsitraukę į miesto gyvenimą ar jiems kaip tik trūksta sugebėjimo atsipalaiduoti ir į tam tikras problemas žiūrėti paprasčiau?

Normalūs tie šiauliečiai. Kaip ir visur žmonės. Reikia tik vyresnius žmones dažniau pakalbinti, pralinksminti, skirti jiems dėmesio, tie tai per daug surūgę atrodo, bet ne visi – yra labai giedro nusiteikimo senjorų.

– Ačiū už atsakymus!