2022-12-08 814 Peržiūros

Daugiau nei pusšimčio daugiabučių namų, kuriuos padėjo renovuoti „Mano BŪSTAS“, gyventojai į rekordiškai brangų šildymo sezoną gali numoti ranka. Jų sąskaitos už šildymą, lyginant su neatnaujintais namais, sumažėjo net iki 70 proc. Skaičiuojama, kad tokių laimingųjų kitąmet uostamiestyje bus dvigubai daugiau.

Specialistai vieningi – kompleksinis daugiabučio modernizavimas yra vienintelis būdas išvengti didelių sąskaitų už šildymą ir ragina gyventojus nedelsti. Renovavus daugiabutį tenka ne tik mažiau mokėti už šildymą – ženkliai išauga būsto vertė bei gyvenimo jame kokybė. Skaičiuojama, kad atnaujinus seną daugiabutį namą sutaupoma apie 50–70 proc. iki renovacijos suvartojamo šilumos kiekio.

Procesas įsibėgėjo

Daugiabučių namų modernizavimo procesus administruojantis „Mano BŪSTAS“ gerovę, komfortą ir didesnę turto vertę Klaipėdoje jau suteikė 53 renovuotų namų gyventojams arba 4079 namų ūkiams. Džiugina ir kitas rodiklis – įmonė uostamiestyje šiuo metu vykdo dar 50 daugiabučių renovacijos projektus, o kitąmet planuoja pradėti dar 15.

Šie skaičiai rodo, kad gyventojai vis labiau ieško būdų, kaip ištrūkti iš brangių energijos resursų pinklių ir nemokėti už šildymą reikšmingų sumų.

„Žvėriškai augant energijos resursų kainomis mažiausią įtampą šildymo sezono metu jaučia būtent renovuotų daugiabučių namų gyventojai – jų sąskaitos už šildymą buvo ir, matyt, visada bus gerokai mažesnės. Be to, atnaujintas namas džiugina ne tik gyventojų kišenę, bet ir augina viso pastato ir jame esančių butų finansinę vertę, pastebimai prisideda prie švaresnės bei tvaresnės aplinkos puoselėjimo, mažina klimato kaitos grėsmes“, – sako „Mano BŪSTO” Renovacijų ir projektavimo grupės vadovė Vida Naudžiūnienė.

Ragina nebijoti

Renovacija – ganėtinai sudėtingas ir kompleksiškas projektas, tačiau V.Naudžiūnienė pataria apie modernizaciją galvojantiems gyventojams nesivadovauti stereotipais ir nebijoti žengti pirmojo žingsnio. „Mano BŪSTO“ atstovė sako, kad namo administratorius padeda sužiūrėti kiekvieną detalę: nuo dokumentų parengimo namo renovacijos projektui įgyvendinti ir valstybės paramai gauti iki patikimų darbų rangovų parinkimo bei darbų kokybės kontrolės.

„Užtikriname sklandų daugiabučio namo atnaujinimo procesą nuo pradžios iki pabaigos“, – pabrėžė V.Naudžiūnienė.

Rezultatas atperka pastangas

Apsisprendusiems dėl renovacijos gyventojams namo administratorius visų pirma teikia pasiūlymus dėl energiją taupančių sprendimų įgyvendinimo ir organizuoja investicijų plano sudarymą.

Atnaujinimo darbai pradedami tik gyventojams aptarus ir patvirtinus investicijų planą.

Vieno daugiabučio atnaujinimas vidutiniškai trunka apie 36 mėnesius. „Renovacijos rezultatas atperka netrumpą laukimo laikotarpį – gyventojai džiaugiasi ne tik galimybe sutaupyti, bet ir gražesniais, šviesesniais namais“, – pabrėžė „Mano BŪSTO” Renovacijų ir projektavimo grupės vadovė.

Įmonė nuo 2015 metų įgyvendino beveik 200 renovacijos projektų ir pagal šį skaičių yra lyderis iš visų tokias paslaugas teikiančių privačių įmonių Lietuvoje.