2022-11-22 8916 Peržiūros

Kurią mėnesio dieną ir kurią valandą yra didžiausia tikimybė, jog daugiabutyje įvyks avarija? Ar vadinamąją velnio tuzino 13-ąja dieną įvyksta daugiau avarijų nei įprastai? Kaip avaringumo rodikliai skiriasi Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje?

Daugiabučių priežiūrą vykdantys „Mano BŪSTO“ specialistai nuolat stengiasi, kad visos name esančios inžinerinės sistemos funkcionuotų tinkamai ir be trikdžių, tačiau vienokios ar kitokios avarijos namuose yra neišvengiamos. Visais netikėtų gedimų atvejais „Mano BŪSTO“ avarinės tarnybos komanda yra pasiruošusi padėti 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę.

Žvelgdami į šių metų gedimų daugiabučiuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje statistiką įmonės atstovai suskaičiavo, kurios mėnesio dienos yra avaringiausios ir kuriomis valandomis fiksuojama daugiausia gedimų.

Per 10 šių metų mėnesių „Mano BŪSTO“ avarinė tarnyba gelbėti gyventojų turtą Vilniuje vyko 7280 kartų, Kaune – 3150 kartų, Klaipėdoje – 1776 kartus. Daugiausia iškvietimų visuose miestuose įmonė fiksavo spalio mėnesį, o mažiausiai – atitinkamai vasarį, balandį ir sausį.

Pati avaringiausia šiųmetė diena Vilniuje buvo spalio 19-oji, kuomet avarinės tarnybos ekipažai į vilniečių namus vyko 56 kartus. Tiesa, tai paaiškinama tuo, jog tuo metu oficialiai prasidėjo šildymo sezonas. Kaune daugiausia avarijų užfiksuota liepos 12 dieną, Klaipėdoje – birželio 6-ąją.

Vis dėlto žiūrint statistiškai, didžiausia tikimybė, kad sostinės daugiabučiuose įvyks avarija, yra 7-oji mėnesio diena. O pati avaringiausia valanda yra 19 val. Būtent šią valandą Vilniuje šiemet „Mano BŪSTAS“ fiksavo daugiausia avarijų daugiabučiuose.

Kaune ir Klaipėdoje – atitinkamai avaringiausios buvo 4 ir 28 mėnesio dienos bei 15 ir 11 valandos.

O štai pati „ramiausia“ valanda, kuomet fiksuojama mažiausiai avarijų Vilniaus mieste, yra 5 val. ryto. Šią valandą vilniečių daugiabučiuose įvyko vos 0,36 proc. visų šiemet nutikusių avarijų. Pati „ramiausia“ mėnesio diena – 31-oji.

Kaune ir Klaipėdoje „ramiausios“ valandos šiemet buvo 4 ir 2 val. nakties, o mažiausiai avarijų fiksuota 31 ir 3 mėnesio dienomis.

„Mano BŪSTO“ atstovų pasiteiravus, ar velnio tuzinu vadinama 13-oji mėnesio diena avarijų atžvilgiu šiemet yra kažkuo išskirtinė, specialistai tą paneigė. Analizuodami dešimties mėnesių statistiką jie nepastebėjo, kad 13-oji mėnesio diena pasižymėtų avarijų gausa.

„Mano BŪSTO“ avarinė tarnyba šiemet į avaringiausius iškvietimus sostinėje atvyksta vidutiniškai per 55 minutes, Kaune – 49 minutes, Klaipėdoje – 51 minutę. Vidutinis avarijos likvidavimo laikas nuo atvykimo iki darbų pabaigos siekia 45 minutes Vilniuje, 46 minutes Kaune ir 30 minučių Klaipėdoje.