2022-11-15 553 Peržiūros

Kurią mėnesio dieną ir kurią valandą yra didžiausia tikimybė, jog daugiabutyje įvyks avarija? Ar vadinamąją velnio tuzino 13-ąja dieną įvyksta daugiau avarijų nei įprastai?

Daugiabučių priežiūrą vykdantys „Mano BŪSTO“ specialistai nuolat stengiasi, kad daugiabučiuose visos sistemos funkcionuotų tinkamai ir be trikdžių, tačiau vienokios ar kitokios avarijos namuose yra neišvengiamos. Visais netikėtų gedimų atvejais „Mano BŪSTO“ avarinės komanda yra pasiruošusi padėti 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę.

Žvelgdami į šių metų gedimų daugiabučiuose statistiką įmonės atstovai suskaičiavo, kuri mėnesio diena yra avaringiausia ir kurią paros valandą daugiabučiuose fiksuojama daugiausia gedimų.

Per 10 šių metų mėnesių „Mano BŪSTO“ avarinė tarnyba gelbėti gyventojų turtą Kaune vyko 3150 kartų. Daugiausia iškvietimų įmonė fiksavo spalio mėnesį, o mažiausia – balandį.

Pati avaringiausia šiųmetė diena buvo liepos 12-oji, kuomet avarinės tarnybos ekipažai į kauniečių namus vyko 33 kartus.

Vis dėlto žiūrint statistiškai, didžiausia tikimybė, kad kauniečių daugiabučiuose įvyks avarija, yra 4-oji mėnesio diena. O pati avaringiausia valanda yra 15 val. Būtent šią valandą Kaune šiemet „Mano BŪSTAS“ fiksavo daugiausia avarijų daugiabučiuose.

O štai pati „ramiausia“ valanda, kuomet fiksuojama mažiausiai avarijų laikinojoje sostinėje, yra 4 val. ryto. Šią valandą šiemet kauniečių daugiabučiuose įvyko vos 0,13 proc. visų nutikusių avarijų. Pati „ramiausia“ mėnesio diena – 31-oji.

„Mano BŪSTO“ atstovų pasiteiravus, ar velnio tuzinu vadinama 13-oji mėnesio diena avarijų atžvilgiu šiemet yra kažkuo išskirtinė, specialistai tą paneigė. Analizuodami dešimties mėnesių statistiką jie nepastebėjo, kad 13-oji mėnesio diena pasižymėtų avarijų gausa.

„Avarijų atžvilgiu, sakytume, eilinė diena“, – pridūrė įmonės atstovai.

„Mano BŪSTO“ avarinė tarnyba šiemet į avaringiausius iškvietimus Kaune atvyksta vidutiniškai per 49 minutes. Vidutinis avarijos likvidavimo laikas nuo atvykimo iki darbų pabaigos – 46 minutės.