2022-11-15 575 Peržiūros

Kurią mėnesio dieną ir kurią valandą yra didžiausia tikimybė, jog daugiabutyje įvyks avarija? Ar vadinamąją velnio tuzino 13-ąja dieną įvyksta daugiau avarijų nei įprastai?

Daugiabučių priežiūrą vykdantys „Mano BŪSTO“ specialistai nuolat stengiasi, kad daugiabučiuose visos sistemos funkcionuotų tinkamai ir be trikdžių, tačiau vienokios ar kitokios avarijos namuose yra neišvengiamos. Visais netikėtų gedimų atvejais „Mano BŪSTO“ avarinės komanda yra pasiruošusi padėti 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę.

Žvelgdami į šių metų gedimų daugiabučiuose statistiką įmonės atstovai suskaičiavo, kuri mėnesio diena yra avaringiausia ir kurią paros valandą daugiabučiuose fiksuojama daugiausia gedimų.

Per 10 šių metų mėnesių „Mano BŪSTO“ avarinė tarnyba gelbėti gyventojų turtą Klaipėdoje vyko 1776 kartus. Daugiausia iškvietimų įmonė fiksavo spalio mėnesį, o mažiausia – sausį.

Pati avaringiausia šiųmetė diena buvo birželio 6-oji, kuomet avarinės tarnybos ekipažai į klaipėdiečių namus vyko 19 kartų.

Vis dėlto žiūrint statistiškai, didžiausia tikimybė, kad uostamiesčio gyventojų daugiabučiuose įvyks avarija, yra 28-oji mėnesio diena. O pati avaringiausia valanda yra 11 val. Būtent šią valandą Klaipėdoje šiemet „Mano BŪSTAS“ fiksavo daugiausia avarijų daugiabučiuose.

O štai pati „ramiausia“ valanda, kuomet fiksuojama mažiausiai avarijų, yra 2 val. ryto. Šią valandą šiemet klaipėdiečių daugiabučiuose įvyko vos 0,17 proc. visų nutikusių avarijų. Pati „ramiausia“ mėnesio diena – 3-oji.

„Mano BŪSTO“ atstovų pasiteiravus, ar velnio tuzinu vadinama 13-oji mėnesio diena avarijų atžvilgiu šiemet yra kažkuo išskirtinė, specialistai tą paneigė. Analizuodami dešimties mėnesių statistiką jie nepastebėjo, kad 13-oji mėnesio diena pasižymėtų avarijų gausa.

„Avarijų atžvilgiu, sakytume, eilinė diena“, – pridūrė įmonės atstovai.

„Mano BŪSTO“ avarinė tarnyba šiemet į avaringiausius iškvietimus Klaipėdoje atvyksta vidutiniškai per 51 minutę. Vidutinis avarijos likvidavimo laikas nuo atvykimo iki darbų pabaigos – vos 30 minučių.