2022-11-17 590 Peržiūros

Kurią mėnesio dieną ir kurią valandą yra didžiausia tikimybė, jog daugiabutyje įvyks avarija? Ar vadinamąją velnio tuzino 13-ąja dieną įvyksta daugiau avarijų nei įprastai?

Daugiabučių priežiūrą vykdantys „Mano BŪSTO“ specialistai nuolat stengiasi, kad visos name esančios inžinerinės sistemos funkcionuotų tinkamai ir be trikdžių, tačiau vienokios ar kitokios avarijos namuose yra neišvengiamos. Visais netikėtų gedimų atvejais „Mano BŪSTO“ avarinės komanda yra pasiruošusi padėti 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę.

Žvelgdami į šių metų gedimų daugiabučiuose statistiką įmonės atstovai suskaičiavo, kuri mėnesio diena yra avaringiausia ir kurią paros valandą daugiabučiuose fiksuojama daugiausia avarijų.

Per 10 šių metų mėnesių „Mano BŪSTO“ avarinė tarnyba gelbėti gyventojų turtą Vilniuje vyko 7280 kartų. Daugiausia iškvietimų įmonė fiksavo spalio mėnesį, o mažiausia – vasarį.

Pati avaringiausia šiųmetė diena buvo spalio 19-oji, kuomet avarinės tarnybos ekipažai į vilniečių namus vyko 56 kartus. Tiesa, tai paaiškinama tuo, jog tuo metu oficialiai prasidėjo šildymo sezonas.

Vis dėlto žiūrint statistiškai, didžiausia tikimybė, kad sostinės daugiabučiuose įvyks avarija, yra 7-oji mėnesio diena. O pati avaringiausia valanda yra 19 val. Būtent šią valandą Vilniuje šiemet „Mano BŪSTAS“ fiksavo daugiausia avarijų daugiabučiuose.

„Taip, tai yra avaringiausia valanda, kadangi tokiu metu yra labiausiai apkraunami inžineriniai tinklai. Be to, žmonės grįžta po darbų, pastebi, galbūt, dieną įvykusias avarijas, tačiau praneša apie jas tik vakare. Bet jeigu kalbėtume apie tikimybę, kada name įvyks avarija, tai pagal statistiką tai būtų būtent 19 val.“, – sako „Mano BŪSTO“ atstovas Julius Žilinskas.

O štai pati „ramiausia“ valanda, kuomet fiksuojama mažiausiai avarijų Vilniaus mieste, yra 5 val. ryto. Šią valandą šiemet vilniečių daugiabučiuose įvyko vos 0,36 proc. visų nutikusių avarijų. Pati „ramiausia“ mėnesio diena – 31-oji.

Pasiteiravus, ar velnio tuzinu vadinama 13-oji mėnesio diena avarijų atžvilgiu šiemet yra kažkuo išskirtinė, J.Žilinskas tą paneigė. Analizuodamas dešimties mėnesių statistiką jis nepastebėjo, kad 13-oji mėnesio diena pasižymėtų avarijų gausa.

„Avarijų atžvilgiu, sakyčiau, eilinė diena“, – pridūrė J.Žilinskas.

„Mano BŪSTO“ avarinė tarnyba šiemet į avaringiausius iškvietimus sostinėje atvyksta vidutiniškai per 55 minutes. Vidutinis avarijos likvidavimo laikas nuo atvykimo iki darbų pabaigos – 45 minutės.