2023-02-10 1135 Peržiūros

Vieno sostinės daugiabučio gyventoja, ilgai savo jėgomis bandžiusi susidoroti su netikėtai namuose apsigyvenusiomis blakėmis, ramybę atrado tik tada, kai jai į pagalbą atskubėjo „Mano BŪSTO“ specialistai.

„Kalba vilniečiai“ portalui moteris sutiko papasakoti, kaip ji kovojo su nekviestais „svečiais“, o mes, savo ruožtu, dalijamės istorija, kaip viskas vyko nuo pat pradžių kokia buvo šios istorijos atomazga.

Dezinfekuotos patalpos ir išmesti daiktai naudos nedavė

„Nubudę vieną ryte supratome, kad lovoje yra kažkokių gyvių, kurie kandžiojasi. Kadangi niekada nebuvau su nieko panašaus susidūrusi, tai informacijos ieškojau internete. Kaltinau save, kad gal per mažai namuose valau dulkes, nors stengiuosi palaikyti švarą, tad nusprendžiau iš vieno prekybos centro nusipirkti įvairių priemonių ir pradėjau kovą prieš blakes.“

Pašnekovė pasakoja, kad bandydama pati išnaikinti netikėtai namuose apsigyvenusius kenkėjus apsinuodijo.

„Pradžioje pati bandžiau kovoti savo jėgomis. Visus namus išpurkšdavau ir eidavau į darbą. Patalynę kaitinau didesnėje temperatūroje, bet nelabai buvo efektyvu. Vieną kartą pati labai apsinuodijau, mažai išvėdinau kambarius, man buvo labai bloga, net balsas buvo kaip iš po žemių, tad išsikrapščiusi supratau, kad viena jų be specialistų neišnaikinsiu“, – pasakojo moteris.

„Po to nusprendžiau išsikviesti kenkėjų naikintojus, kurie išdezinfekuotų butą. Iš viso tarnybą kviečiau tris kartus, išmetinėjau įvairius daiktus, baldus, bet galiausiai jie man patarė, kad ieškočiau priežasties ir eičiau ne horizontaliai, bet vertikaliai per kaimynus bei klausčiau, kokia pas juos situacija“, – pridūrė vilnietė.

Kaimynystėje taip pat svečiavosi blakės

Apklaustųjų butų kaimynai taip pat skundėsi blakių įkandimais.

„Kai vaikščiojau pas kaimynus, tai viename aukšte kaimynė taip pat buvo pastebėjusi, kad namuose yra blakių, bet nedaug. Pas kitą kaimynę nebuvo, o štai vienas vaikinukas, kuris nuomojosi butą sakė, kad jį jau metus kandžiojo blakės, tad jis išsikrausto. Susisiekusi su nuomojamo buto savininke papasakojau situaciją ir ji taip pat atliko dezinfekciją savo bute, bet ir tai negelbėjo. Galiausiai apžiūrėjau rūsį ir jame radau nežinia iš kur atsiradusių įvairių nereikalingų dalykų, nešvarių čiužinių ir tada nusprendžiau, kad reikia prašyti namo administratoriaus pagalbos“, – pasakojo moteris.

Daugiabučių gyventojai ir vėl ramiai miega

Į situaciją greitai sureagavę ir efektyviai ją išsprendę „Mano BŪSTO“ darbuotojai užtikrino, kad kenkėjai buvo sėkmingai išprašyti iš daugiabučio. Už tai įmonės atstovai vėliau sulaukė gyventojų padėkų.

„Aš labai džiaugiuosi ir noriu padėkoti „Mano BŪSTO“ komandai, kad sureagavo ir dezinfekavo laiptinę bei rūsį. Esu labai patenkinta ir dėkinga už viską, kad nors kurį laiką pagyvensim ramiai, nes vis tiek žmonių apsileidimas daro savo, o jeigu visi bendrai kovotume viskas būtų daug efektyviau“, – gražių žodžių „Mano BŪSTUI“ negailėjo sostinės gyventoja.

Įmonės atstovai teigė, kad daugiabučio bendrojo naudojimo patalpose gyventojai privalo laikytis higienos normų bei priešgaisrinių reikalavimų. Todėl būstų savininkams nuolat primenama apie tai, jog rūsių, laiptinių ar koridorių negalima užgriozdinti pašaliniais daiktais, juolab – kaupti atliekas. Tai ne tik grasina kenkėjų antplūdžiu, bet ir didina gaisro pavojų.