2022-09-06 864 Peržiūros
Atėjus rudeniui tėveliai ir vėl pradeda galvoti apie būrelius, kurie padėtų vaikams ir jaunimui save realizuoti. Kaip išsirinkti tinkamiausią, kokios jų kainos ir ar yra užsiėmimų kitomis kalbomis pasakoja Sostinės vaikų ir jaunimo centro (SVJC) vadovė Vilma Smaliukienė.

„Šiais metais vaikų savo centre sulaukėme labai panašiai kaip ir pernai. Jau turime apie 4500, tikimės apie 6000.

Ypatingai populiarios vandens sporto šakos: Mokymo plaukti ir Plaukimo, taip pat Povandeninio plaukimo, Šuolių į vandenį, Vandensvydžio grupėse beveik nebėra laisvų vietų. Vandenį renkasi visos amžiaus grupės: mažyliai (1–5 m. ) su tėvais, vaikai, paaugliai, suaugusieji.

Kalbant apie ikimokyklinukus, ypač populiarios ir visiškai užsipildę Keramikos, Gimnastikos grupės, Muzikos studijos.

Tarp pradinukų – tradiciškai „Jaunasis kulinaras“ (čia, kaip ir baseine, vietos dingsta žaibiškai 😊), Stalo tenisas.

Tarp vyresniųjų moksleivių – Teatro užsiėmimai, Šiuolaikinis šokis, taip pat Vaizduojamieji menai, ypač – Šiuolaikinis Japonijos menas, Anime, Komiksai, akademinis piešimas“, – pasakoja V. Smaliukienė.

Kainos kilo, bet nežymiai

Paklausus apie būrelių vaikams ir jaunimui kainas, V. Smaliukienė teigia, jog pastaraisiais metais jos šiek tiek pakilo:

„Pastaraisiais metais kainos nežymiai pakilo, maždaug 5–10 proc., tačiau prieš tai jos nebuvo kilusios 5 metus.

Verta pastebėti, kad kito ir nuolaidų sistema, kuri ypač draugiška mažesnes pajamas gaunantiems ir daugiavaikėms šeimoms.

Didžiajai daliai SVJC veiklų taikomas neformaliajam vaikų švietimui valstybės skiriamas NVŠ krepšelis (20 Eur 1 veiklai per mėnesį).

Šiais metais 1 mėnesio kaina svyruoja priklausomai nuo to, 1 ar 2 kartus per savaitę vyksta užsiėmimai, ryte ar po pietų:
• Mokymas plaukti. Plaukimas 30–66 Eur
• Užsiėmimai sportas salėse. Stalo tenisas, fechtavimas, kovų menai, joga 22–38 Eur
• Šokiai. Šiuolaikiniai, gatvės, breikas, neoklasikiniai, tautiniai ir kt. 27–34 Eur
• Vaizduojamieji menai. Dailė, dizainas 26–40 Eur
• Individualios muzikavimo. Dainavimo pamokos 50–62 Eur
• Mažieji atradėjai. 37–58 Eur
• Mažųjų savaitėlė. 170 Eur.“

Būreliai ne tik kalbantiems lietuviškai

„Šiais metais veiklą pradeda 3 būreliai ukrainiečių kalba 7–11 metų vaikams su Oksana Guryeva: Akrobatika, Cirkas, Cheerleading šokio grupė.

Praktikoje pasitaikė ir tokių grupių, kuriose ukrainiečiai ir rusakalbiai vaikai lankė užsiėmimus kartu su lietuviškai kalbančiais, tačiau ne visi vadovai moka rusų kalbą ir pasirengę dirbti su kitomis kalbomis bendraujančiais vaikais“, – patirtimi dalijasi V. Smaliukienė.