2022-01-25 938 Peržiūros

Niekam ne paslaptis, kad žmonės ir šunys užmezga stiprų tarpusavio pasitikėjimą, paremtą partneryste. Šiais laikais kiekvienas turime daugybė variantų, norint išsirinkti sau tinkamos veislės šunį, kuris taptų gyvenimo kompanionu. Bene dažniausiai domimasi, kokie šunys yra patys draugiškiausi, todėl „Kalba Šiauliai“ redakcija dalijasi draugiškiausiomis šunų veislėmis, turinčiomis švelnių charakterio bruožų.   

Labradoro retriveris

Labradoro retriveris – be galo meilus ir socialus šuo, vertinantis ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų draugiją. Šios veislės šunys yra ganėtinai energingi, vikrūs ir aktyvūs, taip pat linkę prisitaikyti prie šeimininko gyvenimo ritmo. Labradoro retriveriai noriai bendrauja su kitais šunimis bei katėmis. Be to, šie puikiai mokosi ir yra imlūs dresūrai, kas tikrai palengvina keturkojų mylėtojų gyvenimus!

Vokiečių aviganis

Vokiečių aviganiai pasižymi aukštu intelektu, todėl šie dažnai tampa puikiais tarnybiniais šunimis, mylinčiais juos supančius žmones. Svarbu tinkama dresūra, užimtumas ir socializacijos galimybės. Didžioji dalis vokiečių aviganių noriai bendrauja su kitais šunimis, tačiau ne išimtis ir katės.

Biglis

Bigliai pasižymi itin miela išvaizda. Jie aktyvūs medžiokliniai šunys, taip pat be galo smalsūs. Bigliai, gaudami nemažą fizinį krūvį – itin laimingi. Šios veislės atstovai reikalauja kokybiško dėmesio, tad norint nepažeisti augintinio psichikos, reikėtų praleisti su juo kuo daugiau laiko kartu. Grynaveisliai bigliai yra labai draugiški ne tik su žmonėmis, bet taip pat ir su kitais šunimis.

Auksaspalvis retriveris

Auksaspalviai retriveriai daugumai žmonių yra vieni gražiausių šunų. Šių šunų ne tik žavi išvaizda, bet taip pat ir mielas charakteris: jie nerodo agresijos, yra atlaidūs ir švelnūs, visada norintys žaisti, taip pat noriai bendrauja su įvairaus amžiaus žmonėmis bei puikiai ir itin draugiškai sutaria su kitais šunimis. Auksaspalviai retriveriai be galo myli vaikus, todėl su šiais labai geranoriškai sutaria.

Jorkšyro terjeras

Grynaveisliai šios veislės atstovai įprastai nebūna pikto charakterio. Jie trokštantys nuotykių ir daugybės žaidimų, yra labai drąsūs, ištikimi bei prieraišūs. Jorkšyro terjerai labiau linkę bendrauti su katėmis. Be to, jiems būtina ankstyva socializacija bei dresūros pagrindai, priešingu atveju augintinis gali pasižymėti gana bjauriu ir sunkiai suvaldomu charakteriu, kas sukels daug nepatogumų.

Ši Cu

Ši Cu pasižymi nuolankiu charakteriu, aktyvumu, draugiškumu, gyvybingumu, drąsa bei žaismingumu. Šios veislės atstovai yra ganėtinai kantrūs, todėl retai suirzta. Ši Cu veislės šunys gali tapti bet kokio amžiaus žmonių kompanionais: ar tai būtų vaikai, ar suaugusieji. Jie taip pat labai greitai prisitaiko prie besikeičiančių aplinkybių, todėl tokį šunį galima drąsiai ir su ramia širdimi imti į keliones, kuriose augintinis jausis kuo puikiausiai.

Havanos bišonas

Havanos bišonai mūsų šalyje nėra labai populiarūs. Šios veislės šunys yra labai protingi ir santūrūs, pasižymintys sumanumu ir ištikimybe, noriai bendraujantys ir su suaugusiaisiais, ir su vaikais. Taip pat jiems visai nėra būdingi jokie agresijos požymiai. Havanos bišonai itin jautrūs šeimininko nuotaikoms, todėl visada žino, kada galima užsiimti aktyvia veikla, o kada geriausia tiesiog ramiai pasnausti. Šios veislės atstovai gerai sutaria ir su šunimis, ir su katėmis.

Pudelis

Pudeliai dažniausiai asocijuojasi su elegancija. Jie labai protingi ir sumanūs, tikri šeimos šunys, kurie puikiai prisitaiko prie šeimininko dienotvarkės ir kasdienybės rutinos. Pudelis yra tinkamas augintinis ir jauniems, ir vyresnio amžiaus žmonėms. Pudeliai yra gana santūrios veislės šunys, niekada nerodo agresijos nei kitiems šunims, nei žmogui. Be to, šios veislės keturkojai itin gerai ir saugiai jaučiasi vandenyje, todėl jiems be galo smagu būti kuo arčiau vandens telkinių!

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis pirmiausia pavergia savo išskirtine išvaizda. Šios veislės atstovams visiškai nebūdinga agresija, todėl toks šuo gali būti auginamas ir tuose namuose, kuriuose yra mažų vaikų ar gyvūnų. Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis yra labai žaismingas, draugiškas, kantrus bei meilus keturkojis. Šie taip pat paprastai ir greitai išmoksta įvairias dresūros komandas. 

Prancūzų buldogas

Prancūzų buldogai – puikūs įvairaus amžiaus žmonių draugai, kurie neatsisako žaidimų, tačiau šie nėra itin reiklūs. Vienintelė sąlyga, kad šios veislės šunys būtų laimingi – jiems reikia skirti laiko. Jie emocingi ir greitai prisirišantys, linksmi ir turintys savitą humoro jausmą, taip pat kantrūs ir supratingi. Prancūzų buldogai myli vaikus, o po tinkamo pripratinimo šie šunys gerai sutaria ir su katėmis ar kitais naminiais gyvūnais. Svarbu tai, kad kai kurie patinai gali elgtis agresyviai prieš kitus patinus.