2022-07-05 3175 Peržiūros

Lietuvoje gyvenantis ekvadorietis Fabianas Sanchezas sprogdina internetą. Užsienietis prieš kameras ragauja lietuvišką maistą ir viešai skelbia savo nuomonę – ši vaikino idėja žavi tūkstančius. Savo įspūdžiais F. Sanchezas dalinasi ir su mumis.

F. Sanchezo pažintis su Lietuva prasidėjo jau 2012 m., kai JAV susipažino su lietuvaite, kuri užkariavo jo širdį. Nors draugystė iširo, tačiau F. Sanchezas liko sužavėtas Lietuva, todėl pasiliko čia gyveni.

„Prieš daugiau nei devynerius metus išvykau vasarai padirbėti JAV, sutikau lietuvę merginą. Įsimylėjau ir persikėliau čia studijuoti. Nors mes ir išsiskyrėme, aš pasilikau Lietuvoje, nes man čia labai patiko“, – pasakoja F. Sanchez.

F. Sanchezas garsėja savo žymiais „TikTok“ vaizdo įrašais, kuriuose jis ragauja ir vertina lietuvišką maistą bei dalinasi savo įspūdžiais gyvendamas Lietuvoje. Paklaustas, kurie lietuviški patiekalai jam yra skaniausi, F. Sanchezas išskyrė tris: cepelinus, šaltibarščius bei keptą duoną.

„Visada norėjau kurti turinį, tačiau nenorėjau būti tik įprastu turinio kūrėju, todėl turėjau atrasti idėją, kuri būtų įdomi žmonėms. Taip kilo mintis ragauti ir vertinti lietuviškus užkandžius bei maistą ir kurti trumpas komedijas bei realių situacijų vaizdo įrašus“, – dalinasi F. Sanchez.

Apie lietuvius

Praleidęs daug metų Lietuvoje F. Sanchezas išskiria keletą pastebėjimų apie lietuvius.

„Man patinka, kad lietuviai yra labai punktualūs, darbštūs ir draugiški, tačiau jie taip pat yra šalti ir nėra empatiški“, – atvirauja F. Sanchez.

Nors ir lietuviai turi savo minusų, tačiau F. Sanchezui Lietuva yra labai brangi. „Man patinka čia gyventi, tai rami šalis, labai saugi ir turinti daug galimybių. Vilnius yra tiesiog nuostabus, o ir Nida vasaromis turi savitą nuotaiką, todėl kol kas tikrai neplanuoju kraustytis“, – dalinasi įspūdžiais F. Sanchez.

Kodėl užsieniečiai renkasi Lietuvą?

„Pažįstu daug vaikinų, kurie čia atvyksta dėl to, kad turi ar turėjo merginą lietuvę, taip pat čia yra daug daugiau darbo galimybių, todėl tai gera vieta karjerai. Taip pat tai yra rami šalis, saugi, nieko pavojingo čia nevyksta ir tai tikrai suteikia ramybę. Na ir jaunoji karta čia yra atviresnė ir draugiškesnė“, – teigia F. Sanchez.