2023-02-07 1517 Peržiūros

Filmavimo darbus Šiauliuose užbaigusius „Pietinia kronikas“ kūrėjus nustebino šio miesto gyventojų geranoriškumas. Į devyniasdešimtųjų Šiaulius nukeliančio filmo komanda sulaukė visapusiškos pagalbos ir palaikymo iš šiauliečių, kuriuos sutiko savo kūrybiniame kelyje.

„Naujieji“ tarp daugiabučių

„Vietinių palaikymas mums nepaprastai padėjo visuose filmavimo etapuose. Bene ryškiausias šiauliečių kantrybės pavyzdys – Naujųjų metų scena, kurią filmavome sausio viduryje. Kieme tarp daugiabučių namų užkūrėme tikrus Naujuosius su galybe fejerverkų ir petardų. Nors šaudėme ir triukšmavome iki pat 23 valandos, iš gyventojų nesulaukėme nė vieno skundo“, – pasakojo filmo režisierius Ignas Miškinis.

Žiūrovai filme išvys ir legendinę Šiaulių grupę „Bix“, kuri su maksimalia energija prisijungė prie filmavimo. Šiaulių dailės galerijoje buvo nufilmuotas prieš daugelį metų vykęs grupės „Bix“ koncertas su Sauliumi Urbonavičiumi-Samu priešakyje.

„Bixai“ atidavė save 100 procentų. Atmosfera ir nuotaika buvo tokia, kad norisi išsaugoti kiekvieną akimirką. Samas ir „Bix“ nuoširdumas ištaškė visas filmavimo kadruotes, repeticijas, kameras, kompiuterius, kostiumus ir dekoracijas. Buvom pasiruošę akimirkai kopijos, o gavom dvi valandas originalo. Beliko tik dėkoti už paramą, paprastumą, susikalbėjimą ir rokenrolą“, — sako I. Miškinis.

Įsitraukimas – neatsitiktinis

Filme atsispindės ne tik tuometinių Šiaulių santykių, buities, gatvės, turgaus, muzikos, bet ir sporto realijos. Režisierius sako, kad autentiškai nufilmuoti devyniasdešimtųjų dvasios regbio žaidimą pavyko šio sporto veteranų įsitraukimo dėka.

„Pamatyti ir pajausti tiek daug tikrumo, pasiryžimo bei profesionalumo – neapsakoma patirtis ir dovana. Ne tik regbio aikštėje, bet ir už jos ribų. Be žaidimo vyrams teko filmuotis ir kitose scenose. Jie ne tik puikūs regbistai, bet ir nuostabūs aktoriai“, — pasakoja I. Miškinis.

Šiaulių gyventojai aktyviai talkino masinėse „Pietinia kronikas“ scenose, kurios buvo filmuojamos įvairiose miesto vietose: tiek viešose erdvėse, tiek butuose, tiek įvairiose įstaigose. Policininko vaidmenį filme gavo ir romano „Pietinia kronikas“, kurio motyvais statomas filmas, autorius Rimantas Kmita.

Vietiniai profesionalūs aktoriai, gyvenantys ir dirbantys Saulės mieste, taip pat prisidėjo kuriant filmą.

Šiauliečių įsitraukimas į filmą – neatsitiktinis. „Pietinia kronikas“ pasakoja apie Pietinio rajone augančio Rimanto nuotykius, kurių didžioji dalis ir sukasi aplink Šiaulius. Rimanto lūpose atgimsta ir šiaulietiška tartis. Filmo kūrėjai dėjo dideles pastangas siekdami atkurti to meto dvasią, daug dėmesio skirta kostiumams.

Kino teatruose – kitąmet

Filmas Šiauliuose buvo filmuojamas trimis etapais: pavasarį, vasarą ir žiemą. „Filmavimo darbus jau baigėme, tačiau iki peržiūros kino teatruose dar laukia ilgas kelias. Jau ruošiamės ir netrukus pradėsime filmo montavimą“, — sako režisierius.

Filmą visų pirma tikimasi parodyti pagrindiniuose Europos kino festivaliuose. Lietuvos, o svarbiausia – Šiaulių, kino ekranus į praeitį nukeliančios „Pietinia kronikas“ pasieks 2024 metais.