2023-06-13 1251 Peržiūros
Gabijos Domarkaitės ir Edvardo Tamošiūno nuotr.

2023 m. birželio 13–15 dienomis 18–24 val. Fotografijos muziejaus stogo terasoje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks Jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai“. Per tris festivalio dienas scenoje pasirodys net 25 atlikėjai ir grupės iš Šiaulių bei kitų regionų.

VšĮ „Sielai“ įgyvendintas sumanymas, suburti jaunimą ir suteikti galimybę koncertuoti bei pristatyti savo kūrybą, pasiteisino – jau trečius metus organizuojamas festivalis „Šiauliai gyvai“ yra itin laukiamas jaunimo. Bendradarbiaujant su Fotografijos muziejumi, šiemet mininčiu įkūrimo 50-tį, stogo terasoje tris vakarus iš eilės skambės muzika. Pasirodysiantys atlikėjai ir grupės atliks savo kūrybos dainas bei stebins kitų dainų nauju skambesiu. Susirinkusieji išgirs platų muzikos spektrą – nuo lyriškų dainuojamosios poezijos iki roko, metalo stiliaus dainų ir trankių ritmų.

„Šiauliai gyvai“ scenoje pasirodysiantys atlikėjai neslepia, kad daugelį jų muzika lydi nuo mažų dienų. „Esu kartu su muzika nuo tada, kai atsiradau. Iš pradžių klausiausi, paskui pradėjau triukšmauti, tada kurti“, – pasakoja Dovi (Dovydas Misiūnas). „Muzika yra mus suartinanti jėga, būdas pabėgti iš pilkos kasdienybės, rutinos, galimybė kitaip išreikšti savo jausmus“, – atskleidžia grupė „neperskaitau“. Šeštokas Gustas Rukas muziką apibūdina kaip būdą atsipalaiduoti, pailsėti ir jaustis užtikrintai, pasitikėti savimi. Šiauliuose užaugusi Gabija Petrauskaitė apibendrina: „Muzika – tai gyvenimas. Man svarbu, jog žmonės atrastų mano dainose dalelę savęs“.

Nenuostabu, kad daug jaunųjų atlikėjų Fotografijos muziejų įvardija, kaip vietą, kurioje jie gali pasireikšti: „Fotografijos muziejus – įkvepianti vieta Šiauliuose, nes čia jau trečią vasarą groja gyva muzika“, – įvardija grupė „Empyrean“. Į festivalį iš Vilniaus atvyksianti grupė „Saulės Dievas“ taip pat negaili gražių žodžių Šiauliams: „Labai įkvepia dailus ir sutvarkytas senamiestis bei mieste tvyranti meilė kultūrai ir gerai gyvai muzikai“.

Projektas „Šiauliai gyvai“ gyvuoja jau dešimtmetį. Per šį laiką viešumą išvydo ne viena dešimtis gyvai nufilmuotų vaizdo klipų, kuriuose – Šiaulių miesto muzikinis gyvenimas. Klipais pristatoma garsių ir dar tik pradedančių savo karjerą Šiaulių atlikėjų kūryba. Šiauliuose ir apskrityje užaugo ne vienas garsus muzikos atlikėjas ir kūrėjas.

Šiuo metu Fotografijos muziejuje eksponuojamos parodos „Šiaulių albumas“ dalyje „Apie muzikinės scenos maištininkus“, pristatoma savita miesto alternatyviosios muzikinės kultūros raida, kurioje lankytojai išvys ir „Šiauliai gyvai“ momentus. Projektas „Šiauliai gyvai“ įrodo, kad Šiauliai ir toliau nepraranda muzikinio miesto vardo – čia kuria daug talentingo jaunimo, kurį miesto gyventojai ir svečiai gali išvysti ir išgirsti festivalio koncertuose.

PROGRAMA:
Birželio 13 d. 18 val.:
Austėja Grosaitė
Gustas Rukas
Gyva
Šaukštai po pietų
Emilija Pukevičiūtė – EP
Empyrean
Saulės Dievas
pilka

Birželio 14 d. 18 val.:
EKSTRA
Ugnius Brilius
Dovilė Karpiūtė
Medetkos
Gabija Petrauskaitė
Dovi Mi
Klara
Begėdžiai

Birželio 15 d. 18 val.:
Neto
Lizdas
Sintetinė Meilė
Saulė, Paulina, Tautvydas
Juoda Juoda
geck
Stiklas
Still Runners

Koncertai nemokami.
Renginiuose bus fotografuojama ir filmuojama.
„Šiauliai gyvai“ Youtube – https://www.youtube.com/user/SiauliaiGyvai
Atlikėjų aprašymai – Facebook „Šiauliai gyvai“

Organizatorius – Sielai
Partneriai: Fotografijos muziejus, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija
Draugai: Rūta, Coffas, Saulės dukros, Etaplius, Garsas LT, MV GROUP, Saulės radijas

Gabijos Domarkaitės ir Edvardo Tamošiūno nuotr.