2024-06-11 451 Peržiūros

Pasitelkęs inovatyvius sprendimus „Mano BŪSTAS“ sostinės daugiabučiuose pradėjo taikyti efektyvų metodą, padedantį apsaugoti gyventojus ir jų turtą nuo brangių bei stresą keliančių avarijų nuotekų tinkluose.

„Mano BŪSTO“ duomenimis, vien pernai įmonės prižiūrimuose namuose Vilniuje įvyko 5200 avarijų buitinių nuotekų tinkluose. Šie gedimai yra itin nemalonūs, nes kol trunka remontas, daugiabučių gyventojai negali naudotis sanitariniais mazgais, įvyksta užpylimai, nukenčia turtas, patiriami nemenki finansiniai nuostoliai.

Buitį apsunkinančios avarijos nuotekų tinkluose sudaro maždaug pusę visų daugiabučiuose fiksuojamų gedimų, kurių pagrindinės priežastys – susidėvėję vamzdynai, užsikimšusi kanalizacija ar net gamtos išdaigos.

Prevencija pasiteisino

Ieškodamas galimybių, kaip padėti savo klientams išvengti tokių nelaimių, „Mano BŪSTAS“ pirmasis Vilniuje specialiais vaizdo stebėjimo zondais pradėjo masiškai tikrinti ir prevenciškai, aukšta vandens srove, plauti daugiabučių namų buitinių nuotekų vamzdynus. Tokia diagnostika ir praplovimo darbai leidžia užkirsti kelią galimoms nelaimėms ir tiksliai įvertinti nuotekų sistemų būklę, kad vėliau, esant poreikiui, imtis veiksmų, padedančių išvengtų brangiai kainuojančių avarijų.

„Pernai pirmą kartą tokį metodą pradėjome taikyti Klaipėdoje ir jis akivaizdžiai pasiteisino – per metus avarijų nuotekų tinkluose uostamiesčio daugiabučiuose sumažėjo perpus. O tai reiškia, kad dvigubai daugiau mūsų klientų nepatyrė nuostolių ir išvengė nepatogumų, kai dėl trūkusių ar užsikimšusių kanalizacijos vamzdžių užpilami butai ir bendrojo naudojimo patalpos. Tikimės, kad ir Vilniuje pavyks pasiekti gerų rezultatų“, – sako „Mano BŪSTO“ atstovas Julius Žilinskas.

Patikrins 1000 objektų

Nuotekų vamzdynų prevenciją sostinėje atlieka bendrovės parinktas sertifikuotas rangovas, tokiems darbams atlikti turintis specialią įrangą. Ji ne tik padeda kokybiškai išvalyti užsikimšusius vamzdynus, bet ir identifikuoja silpnąsias jų vietas. Visas procesas yra filmuojamas aukštos kokybės vaizdo kamera, todėl vykdant prevenciją galima pastebėti net smulkiausius vamzdynų pažeidimus ir atitinkamai į juos reaguoti.

Kol kas įmonė sostinėje specialia vaizdo kamera patikrino ir aukšta vandens srove praplovė apie pusšimtį daugiabučių namų kanalizacijos vamzdynų, o iki metų pabaigos ši prevencinė priemonė bus atlikta maždaug tūkstantyje objektų.

Minėti darbai šiuo metu aktyviai vykdomi Žirmūnuose ir Antakalnyje, o vėliau persikels į Karoliniškes, Viršuliškes, Centrinę miesto dalį, kur daugelis kanalizacijos vamzdynų skaičiuoja pusšimtį metų ir daugiau.

Vamzdynų būklė nedžiugina

J.Žilinsko teigimu, nuodugni pirmųjų namų sostinėje patikra atskleidė ne itin malonią tiesą. Dalis patikrintų nuotekų vamzdynų turi įvairių trūkumų, kita dalis yra išties prastos būklės: užsikimšę riebalais, pašaliniais daiktais, matosi įaugusios medžių šaknys, įvairūs įtrūkimai.

„Prasčiausia situacija yra senos statybos daugiabučiuose, kur vamzdynai nekeisti 30, 40 ar net pusšimtį ir daugiau metų. Natūralu, kad jų būklė daugeliu atvejų yra kritinė, jie dažnai kemšasi, įvyksta avarijos. Situaciją apsunkina ir tai, kad įvertinti šių vamzdynų būklę plika akimi neįmanoma – jie yra paslėpti sienose, grindyse, po žeme. Todėl šių namų savininkams pristatysime pasiūlymus, kaip sutvarkyti susidėvėjusius vamzdynus ir tokiu būdu išvengti brangių ir nemažai streso reikalaujančių avarijų“, – pabrėžė „Mano BŪSTO“ atstovas.