2021-04-09 1326 Peržiūros

Įsibėgėjus pavasariui norisi vis daugiau laiko praleisti gryname ore. Atbundanti gamta, šiltėjanti oro temperatūra tik ir kviečia išbandyti naujus pasivaikščiojimo maršrutus ir atrasti dar nematytas vietas. „Kalba Kaunas“ redakcija dalijasi vienais gražiausių pažintinių takų ir siūlo juos išbandyti.

Kamšos draustinio pažintinis takas

Šis takas tęsiasi apie 1,5 km per Kamšos botaninį-zoologinį draustinį. Nors takas ir nėra ilgas, tačiau jame gausu Aleksandro Stulginskio universiteto dėstytojų sudarytų informacinių stendų, kurie padės susipažinti su vietovės augalija bei augmenija. Takas pritaikytas ne tik smagiems pasivaikštinėjimams, bet ir draugiškas dviratininkams, kurie laiptais dviračius galės varytis specialios laiptų šoninės dalies pagalba.

Jiesios pažintinis takas

410 ha plotą apimantis Jiesios kraštovaizdžio draustinis saugomas Kauno rajono ir Kauno miesto pietuose. Vaikščiodami beveik 2 km ilgio taku pamatysite įspūdingas Jiesios pakrančių atodangas, kurios atveria kreidos ir kvartero periodo uolienas. Atkreipkite dėmesį ir į erozinius šlaitus bei krantus, kurie taip pat puikiai matomi plika akimi. Šiam pažintiniam takui didybės prideda ir Jiesios upės vingiai bei retų rūšių augmenija.

Pažaislio pažintinis takas

Pažaislio vienuolynas su bažnyčia yra pripažinti įspūdingiausiu Šiaurės ir Rytų Europos brandžiojo baroko architektūros statiniu. Greta pravartu aplankyti ir Petrašiūnų pusiasalyje, Kauno marių tvenkinio pakrantėje, beveik 2 km nusidriekusį Pažaislio pažintinį taką. Vaikščiodami taku galėsite gėrėtis vienomis gražiausių Kauno marių panoramų, o leidžiantis saulei – kerinčiais saulėlydžiais.

Šaltinių takas

Šiek tiek toliau nuo Kauno įsikūręs Kačerginės miestelis kviečia pasivaikščioti 6 km, 3,3 km, 4 km, 4,5 km arba 5,5 km ilgio trasomis. Pušyne, kuris užima net 425 ha plotą, išvysite įstabų reljefą, kuris kai kuriose vietose siekia net 56 m. Šalia vingiuojančių takų matysite čiurlenančius šaltinius, įvairių dydžių skruzdėlynus bei barsukų ir lapių olas. Eidami išmintais miško takeliais aplankykite ir šilo apžvalgos aikšteles bei Nemuno šlaite iškilusį Pyplių piliakalnį.

Laumėnų pažintinis takas

Nuo Girionių iki Žiežgarių kaimo Kauno marių tvenkinio pakrantėje rasite įrengtą Laumėnų pažintinį taką. Šis takas pilnas išbandymų ir skirtas tiems, kuriems patinka ilgesni ir intensyvesni pasivaikščiojimai. Tako atkarpose pasitiks šlaitai, griovos, tekanti Žaisos upė ir šaltinis bei nuostabios panoramos. Beveik 10 km besidriekiančioje trasoje atsivers Kauno marios, Pažaislio vienuolyno kraštovaizdis, Pakalniškių ir Vieškūnų piliakalnių fragmentai.