2022-10-11 586 Peržiūros
Nors ruduo dar net neįpusėjo, tačiau karštų vasaros dienų jau spėjome pasiilgti. Kur geriausia keliauti rudenį ir artėjančiu žiemos metu, kurias pasaulio kryptis dažniausiai renkasi lietuvaičiai ir kaip šiais metais kito kelionių kainos pasakoja kelionių ekspertai.

Kelionių agentūrų „ITAKA“ ir „Tez Tour“ ekspertai teigia, jog rudens metu lietuvaičiai dažniausiai renkasi šiltuosius kraštus, tokius kaip Egiptas, Turkija, Kanarų salos, Graikija ar Madeirą.

„Populiariausias laikotarpis keliavimui rudenį yra paskutinė spalio savaitė – lapkričio pirma savaitė. Tai susiję visų pirma su moksleivių atostogomis Lietuvoje, todėl šis laikotarpis yra pats populiariausias atostogų svetur pasirinkime. Be įprastų maršrutų į šiltus kraštus kita poilsiautojų dalis renkasi trumpas pažintines keliones po Europą, pvz. Paryžių, Maltą, Kiprą, kiti – tolimesnes šalis: Indija, Šri Lanka, JAV, Meksika ir t.t.

Šiemet nemažo susidomėjimo sulaukia ir nuo spalio pabaigos truksianti tiesioginių skrydžių iš Vilniaus į Zanzibarą programa – tai puiki galimybė ne tik mėgautis nuostabiais smėlio paplūdimiais ir egzotine salos gamta, tačiau ir vykti į safarius žemyninėje Afrikos dalyje.

O būtent šiuo metu yra itin puiki proga pigiau keliauti į Madeirą. Pasibaigus vasaros sezonui, o saloje visus metus vyraujant palankiam keliavimo klimatui, rudenį pailsėsite įsigyjant pilną kelionės paketą (skrydis, pervežimai, maitinimas ir apgyvendinimas) nuo maždaug 600 Eur“, – pasakoja „ITAKOS“ pardavimų vadovė Daiva Strumskienė.

Kelionių kainų augimas

„Jau kurį laiką fiksuojame žaliavų kainų augimą, taip pat brangsta tiek darbo jėga, tiek maistas, viešbučių išlaikymas ir, svarbiausia, brangsta kuras, išauginantis skrydžių organizavimo savikainą. Vertinant bendrą kainų augimą, šiais metais lietuviai vidutiniškai kelionei išleidžia 840 Eur, o tai yra apie 100 Eur daugiau nei praėjusiais metais“, – sako „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

„ITAKOS“ atstovė taip pat antrina, jog kelionių kainoms įtaką padarė brangstantis aviacinis kuras:

Kelionių kainos šiai dienai yra kiek pakitusios palyginus su praėjusiais metais ir to pagrindinė priežastis visų pirma yra išaugusios skrydžių kainos (aviacinis kuras ir kt.). Todėl planuojantiems atostogas šį rudenį ar žiemą reikėtų planuoti poilsinėms kelionėms išleisti vidutiniškai 800 Eur asmeniui. Ši kaina gali svyruoti į abi puses, priklausomai nuo pasirinktos krypties, skrydžio atstumo ar viešbučio lygio.“

Rekordinis keliautojų skaičius

„Šį rudenį stebime itin didelį Lietuvos keliautojų susidomėjimą kelionėmis – paklausa yra rekordinė, jau viršija ir 2019 m. lygį. Lyderiaujame Lietuvoje pagal aptarnautų keliautojų skaičių.

Prognozuojame, kad spalio mėnesį atostogauti į užsienį su „Tez Tour“ iškeliaus daugiau nei 20 tūkst. keliautojų. Užsakomųjų skrydžių augimą lemia tai, kad planuojant keliones, žmonės jau kurį laiką svarbiausiu kriterijumi laiko garantijas. Tai leidžia keliautojams jaustis saugiems, nes sumokėti pinigai yra apdrausti ir neįvykus kelionei – grąžinami, o dažniausiai išvengiama ir skrydžių vėlavimų.

Taip pat pastebime tendenciją, kad lietuviai vėl planuoja keliones iš anksto – likus mėnesiui, dviem ar netgi dar ilgiau iki atostogų. Keliautojų susidomėjimas šią savaitę startavusiais išankstiniais vasaros sezono pardavimais rodo, kad atostogos planuojamos iš anksto vėl kaip priešpandeminiais laikais“, – pasakoja I. Aukštuolytė.

Ką aplankyti žiemos metu?

„Labiausiai pamėgta atostogų kryptis žiemą – Egiptas, traukiantis savo vasariška šiluma, Raudonosios jūros gelmėmis, istoriniu paveldu, „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipu bei patraukliomis poilsio kainomis. Keliautojai renkasi poilsį Hurgados, Šarm aš Šeicho kurortuose.

Taip pat lietuviai aktyviai renkasi ir atostogas žavingoje Tenerifėje bei amžinojo pavasario saloje Madeiroje, kuriose ir žiemos sezonu lepina daugiau nei 20 laipsnių šiluma. O nuo gruodžio mėnesio keliautojų laukia ir Jungtiniai Arabų Emyratai, kuriuose ne tik galima papildyti vitamino D atsargas, bet ir pratęsti vasariškų pramogų sezoną.

Žiemos sezono metu keliautojai domisi ne tik poilsinėmis, bet ir slidinėjimo kelionėmis. Populiariausia slidinėjimo kryptis – Austrija ir jos išpuoselėti žiemos kurortai“, – sako I. Aukštuolytė.