2023-06-29 1097 Peržiūros

Jei trumpiausią vasaros naktį nespėjote surasti stebuklingojo paparčio žiedo, turime jums gerų žinių. Lydimas ryškia saulės šviesa ir šiluma liepos 4-8 dienomis į Šiaulius atkeliauja IX tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“, kuris sukvies išgirsti, pamatyti, pajausti įvairiaspalves pasaulio kultūras.

„Saulės žiedas“ kartu su gausiu būriu partnerių bei rėmėjų miesto gyventojams ir svečiams dovanoja įspūdingą, 5 dienas truksiantį renginį. Festivalio metu pasirodys daugiau nei 800 dalyvių iš Lietuvos bei viso pasaulio – Ispanijos, Lenkijos, Panamos, Švedijos, Ukrainos ir kitų šalių. Konkurso programoje muzikantai ir šokėjai varžysis dėl prizinių vietų 6-iose kategorijose.

„Saulės žiedas“ – iš kitų festivalių išsiskiria tuo, jog jo metu vyksta ir tarptautinis konkursas, kuriame atlikėjai gali varžytis net 6 kategorijose – tradicinių ir stilizuotų liaudies šokių, tradicinio dainavimo ir muzikavimo ansamblių bei tradicinio dainavimo ir muzikavimo solistų. Atlikėjus vertins tarptautinė vertinimo komisija, kuriai pirmininkaus Lietuvos atstovė dr. Loreta Sungailienė, o komisijos nariais bus tradicinės kultūros specialistai iš Ispanijos, Bulgarijos, Latvijos ir Lietuvos. Konkurso nugalėtojams ir prizininkams atiteks piniginiai prizai, o festivalio pabaigoje geriausiam kolektyvui atiteks festivalio „Grand Prix“.

Festivalio metu vyks ne tik konkursinių programų pristatymai Šiaulių kultūros centre ir koncertai Didžiojoje festivalio scenoje Šiaulių Vilniaus gatvės bulvare, prekybos ir pramogų centre „Saulės miestas“, bet ir kiti renginiai – tradicinių šokių pamokos, linijinių šokių grupių pasirodymai ir kt..

Išskirtinai šventiškai bus paminėta Lietuvos valstybės (Mindaugo karūnavimo) diena liepos 6-oji. Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje vakare vyks Lietuvos kanklių muzikos atlikėjų koncertas „Skambėkite, kanklės“ kuriame dalyvaus per 100 kanklininkų iš visos Lietuvos, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, tenoras Juozas Janužas, birbynininkas Alvaidas Bernotas. Šiame koncerte pirmą kartą bus atlikta 2024 metų šimtmetį mininčios Dainų šventės Kanklių muzikos vakaro programa, o šį renginį kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru organizuoja Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija. Koncerto meno vadovė ir dirigentė šiaulietė Regina Marozienė, režisierius Aleksandras Špilevojus.

Liepos 6 d. „Saulės žiedo“ užsienio šalių atlikėjus svetingai šventiniuose renginiuose priims ir Akmenės, Joniškio, Radviliškio bei Šiaulių rajonai.

Nuotaikingi koncertai, šokiai iki vidurankčio, žaidimų erdvė, tautodailės ir amatų mugė bei daug kitų siurprizų lauks Jūsų festivalyje „Saulės žiedas“.

Festivalio programą rasite čia.

Festivalį iš dalies finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė (https://www.siauliai.lt/) ir Lietuvos kultūros taryba (https://www.ltkt.lt/)