2021-09-13 622 Peržiūros

Harmoninga namų aplinka turi įtakos žmogaus sveikatos būklei, nuotaikai bei gyvenimo kokybei. Labai svarbu savo namuose susikurti tokią erdvę, kurioje jaustumėtės gyvybingi, darbingi ir pozityvūs. Namų interjere didelę įtaką turi ir atspalviai, kurie suteikia tam tikrų emocijų bei jausenų, kurios gali būti tiek teigiamos, tiek neigiamos. 

Interjero elementai.

Kartais patys paprasčiausi interjero elementai gali pakeisti žmogaus nuotaiką ir vidinę būseną. Svarbu nepamiršti, jog kiekvienam žmogui interjero detalės skirtingai svarbios, todėl kas aktualu vienam, kitam tai nebūtinai priimtina ir veiksminga.

  • Unikalios, išvaizdžios vazos, kuriose vietos gali atsirasti ir dirbtiniams augalams, ir kvapioms gyvoms gėlėms;
  • Savito grožio žvakidės su aromatingo kvapo žvakėmis;
  • Paveikslai, kurie kiekvienam žmogui tinka pagal gyvenimo būdą ir požiūrį į meną;
  • Laikrodžiai, kurių įvairovė begalinė ir neaprėpiama;
  • Pagalvėlės, kurios suteikia jaukumo;
  • Kilimai, kurie erdvėje atrodo puošniai;
  • Išreikšti stilingumą padeda ir veidrodžiai.

Interjero atspalviai.

Spalva neabejotinai turi įtakos mūsų nuotaikai: ji gali pagyvinti ar nuraminti, įkvėpti ar priblokšti, taip pat erzinti ir gluminti. Atspalviai daro įtaką net mūsų sveikatai. Šiuolaikinė medicina pripažįsta tokią kryptį kaip spalvų terapija, kurios dėka žmonės pagerina savo darbingumą ir palaiko dvasinę pusiausvyrą.

Svarbu ir tai, kad kiekvienas žmogus yra individualus, todėl tas pats atspalvis kiekvienam žmogui gali suteikti įvairias, skirtingas emocines būsenas ir jausenas.

Balta spalva.

Ši spalva demonstruoja švarą ir šviežumą, taip pat vizualiai išplečia ir padidina erdvę. Tai universali spalva, kuri tinkama bet kuriam asmeniui, norinčiam gyventi su teigiamomis mintimis. Balta spalva turi daug atspalvių, tačiau kruopščiai juos priderinus, kambariuose tikrai pajaučiamas lengvumas ir skaistumas.

Pilka spalva.

Kartu su balta ir juoda spalvomis, ji yra įtraukta į universalių atspalvių asortimentą ir derinama su beveik visomis spalvomis. Namų interjere ši spalva suteikia apsaugos jausmą, todėl paaugliai, jautrios ir pažeidžiamos prigimties žmonės, mėgsta pilkus atspalvius. Pilka spalva taip pat padeda nusiraminti ir pamiršti įvairias patirtas nuoskaudas. Svarbu atkreipti dėmesį į spalvų gamą, nes būtent tamsūs pilki atspalviai gali iššaukti ne teigiamas emocijas, o priešingai – neigiamas, kuomet žmogui tai gali sukelti depresiją. Šios spalvos neturėtų būti pernelyg daug!

Juoda spalva.

Juoda spalva išryškina kitas spalvas. Ši spalva puikiai pažįstama jautriems žmonėms, nes ji tarytum apgaubiantis ir saugantis poveikis, kuriuo nereikėtų piktnaudžiauti. Geriausiai šią spalvą derinti su balta, kas padės atstatyti pusiausvyrą tarp prieštaringų asmenybės pusių.

Smėlio spalva.

Ši spalva puikiai dera prie kompozicijos, kuriai artimi oranžiniai ir geltoni atspalviai, o šie aktyvina gyvybinę energiją, norą suklestėti, tačiau tuo pačiu metu jie yra ir neutralūs, o tai reiškia, kad jie nėra įkyrūs. Be to, smėlio spalva padeda sukurti jaukumo jausmą kambaryje, kuriame norėsis pabūti ilgėliau. Jeigu norėtumėte idealaus kambario, kuriame pajaustumėte jėgų antplūdį ir teigiamų minčių balansą – drąsiai rinkitės smėlio spalvos atspalvius!

Raudona spalva.

Raudona – ugnies ir kraujo spalva, todėl ji yra siejama su energija, karu, pavojumi, jėga, galia, taip pat su aistra, geismu ir meile. Tai pagrindinės energijos spalva, kuri labai aktyvi. Kas įdomu, ši spalva padidina apetitą. Patariama kambariui raudoną spalvą naudoti dozėmis arba kaip dekoro akcentą. Priešingu atveju ši spalva gali dirginti ar net sukelti stiprią agresiją.

Oranžinė spalva.

Ši spalva simbolizuoja gyvybingumą ir energiją. Ji aktyvina norą judėti į priekį ir tobulėti kaip asmenybei. Nuostabu tai, jog vasaros laikotarpiu oranžinės spalvos patalpa sukurs šilumos pojūtį. Be to, šis atspalvis neturėtų užpildyti absoliučiai visos vietos, kitaip jis gali daryti spaudimą žmogaus psichikai, sukelti apatiją ir nuovargį. Kaip ir su kitomis spalvomis, taip ir su tamsiais oranžiniais atspalviais reikėtų būti atsargiems!

Geltona spalva.

Tai stiprybės, energijos ir linksmumo spalva. Geltona spalva siejama su saule, paplūdimiu ir vasara, todėl ji puikiai prisideda prie pozityvaus mąstymo. Be to, geltonos spalvos atspalviai idealiai tinka šaltoms ir tamsioms patalpoms, kur nepatenka skaistūs saulės spinduliai. Kad ir kaip žaviai atrodo ši spalva, vis dėlto interjere per didelis geltonos spalvos sluoksnis vargina akis ir gali trukdyti ilsėtis.

Žalia spalva.

Žalia spalva – labiausiai paplitusi Žemėje. Tai gamtos, lapijos, žolės spalva. Žalios spalvos atspalviai harmonizuoja bei padeda atgauti viltį. Namų interjere tinkamas žalios spalvos kiekis gali pagerinti sveikatą ir nuotaiką. Tačiau jos perteklius sukelia melancholiją ir net depresiją. Šią spalvą visada patartina atskiesti su kitais atspalviais.

Mėlyna spalva.

Mėlyna spalva atkuria energijos balansą, ramina, suteikia pasitikėjimo ir saugumo jausmą. Biuruose ir posėdžių salėse, kuriose naudojama ši spalva, siekiama sukurti stabilios įmonės įspūdį ir įkvėpti klientų pasitikėjimą. Namų interjere vertėtų vengti tamsiai mėlynų tonų, kurie gali neigiamai paveikti psichiką, kuomet nesinori judėti į priekį ir tobulėti.

Turkio ir žalsvai mėlyna spalva.

Tai žalios – gamtos spalvos ir mėlynos – dangaus ir vandens spalvos nuostabus derinys. Šis derinys reiškia gydymą, taip pat kūrybiškumą ir norą gyventi. Tuo pačiu metu, šios spalvos pritrauks sėkmę, pagerins žmogaus savijautą.

Dangaus mėlyna spalva.

Ši spalva svajinga ir, atrodo, nuraminanti, priverčianti susimąstyti ir tuo pačiu atsipalaiduoti. Dangaus mėlyna spalva taip pat laikoma gydomąja spalva vaikams. Ji apima ir baltą spalvą, todėl sukuria erdvumo pojūtį.

Violetinė spalva.

Violetinė – išminties spalva, kuri padidina protinę veiklą ir sukuria pusiausvyrą tarp fizinės ir psichinės energijos. Be paminėtų akcentų, purpurinė spalva skatina įkvėpimą ir apsivalymą, padeda prisiminti sapnus bei iškelia senus prisiminimus. Vis dėlto kai kuriems žmonėms sunku būti tarp tokios spalvos, nes ji turi gana didelę dvasinę vibraciją.