2022-08-11 2058 Peržiūros
Iškylos

Iškylaudami gamtoje neretai kartu į draugiją pasiimame ir savo augintinius, o kepdami maistą ant laužo norime ir juos pavaišinti gardžiai kvepiančiu maistu. Atkreipkite dėmesį, ko augintiniams galima paragauti, o ko vertėtų vengti ir jūsų savaitgalio iškylos neteks staiga nutraukti.

Pagrindinės taisyklės

  • Keptas maistas turi būti be prieskonių, druskos ar kaip kitaip paskanintas.
  • Maistas negali būti itin riebus ar labai apkepęs.
  • Kepto maisto gyvūnui duokite paragauti tik kąsnio dydžio gabalėliais ir labai mažą kiekį.

Vaisiai ir daržovės

Iškyloje dalyvaujančius augintinius be vargo galite pavaišinti keptomis saldžiosiomis bulvėmis, brokoliais, moliūgais, cukinijomis, smidrais ar saldžiosiomis paprikomis.

Nepamirškite ir šviežių daržovių. Tai galėtų būti morkos, agurkai, šparaginės pupelės, salierai ar brokoliai.

Jūsų šuo tikrai apsidžiaugs paragavęs gabalėlį banano. Nesuklysite ir davę braškių, mėlynių, obuolių ar arbūzų. Atminkite, kad vaisių ar daržovių galite duoti tik mažais kiekiais, o vėliau turite nuolat stebėti augintinio sveikatos būklę.

Pavojingas maistas

Svarbu suprasti, kad žmonių ir gyvūnų virškinimo sistemos skiriasi, tad ką galime valgyti mes, nebūtinai tai gali ragauti ir mūsų augintis.

Jokiais būdais nebandykite savo augintiniui duoti užkandžių, kurių sudėtyje yra avokadų, česnakų, svogūnų, porų, pomidorų.

Taip pat venkite vynuogių, razinų, riešutų bei maisto, turinčio prieskonių ar druskos.

Įvairūs kaulai ar po žuvies likusios ašakos taip pat nėra tinkamos gyvūnams. Neduokite jiems ir dešrainių, traškučių, mėsainių ar šašlykų.

Saldėsiai jūsų augintiniams taip pat gali pakenkti, ypatingai šokoladas. Neduokite ir uogų ar vaisių, kurie turi kauliukų ar sėklų. Becukriai saldumynai taip pat pavojingi.

Gero laiko kartu su mūsų mylimais augintiniais!