2022-08-11 1430 Peržiūros

Artėjant ilgajam savaitgaliui, Šiauliai kviečia gyventojus ir miesto svečius pasitikti Žolines įspūdingais renginiais visame Šiaulių rajone. „Kalba Šiauliai“ kviečia susipažinti su renginiu programa, tad nepraleiskite progos ir apsilankykite!

Išskirtiniai Žolinių renginiai ir jų programos

Rugpjūčio 13 d., šeštadienis

Šv. Lauryno diena Kuršėnuose
L.Ivinskio aikštė

12 val. Šventės atidarymas.
12.10 val. Poezijos spektaklis „Regėjimų šviesoje“. Vaidina Virginija Kochanskytė, Anicetas Gendvilas, lietuvių liaudies dainas atlieka Rasa Serra.
13.15 val. Grupės „Basement Project“ koncertas. Kuršėnų talentas Vilius Tarasevičius.
14 val. Apdovanojimų įteikimas už „Geriausias karčiamos patiekalas“ ir „Geriausias karčiamos desertas“. Nominacijų įteikimas geriausioms Šiaulių rajono įmonėms.
15 val. Šventę vainikuos grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas.
Laikina „Karčiama“
12.15 val. Diskusija „Nuo mamutų iki cepelinų“. Visuomenės veikėjai istorikas Jonas Kiriliauskas ir Vilius Puronas.
12.35 val. Patiekalų pagal senovinius receptus varžytuvės (Pristatymas, degustacija, aptarimas, vertinimas).
13 val. Ukrainos virtuvės skoniai. Atraskite ukrainietiškų barščių skonį. Kuršėnų talento Viliaus Tamošaičio MB „Maži mamutai“ rankų darbo, gurmaniškų maisto pagardų pristatymas.

Laikinasis „Muziejus“
Senovinių Kuršėnų miesto nuotraukų ekspozicija, senojo kino pristatymas, foto sienelė.

Laikinieji „Amatų namai“
Molio, medžio ir metalo dirbinių grožį pristato Šiaulių rajono amatininkai. Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro edukacijos.

Laikinieji „Bendruomenių namai“
Įdomios ir aktyvios Kuršėnų miesto bendruomenių veiklos. Pažintis ir diskusijos su bendruomenių nariais ir Kuršėnų miesto seniūnaičiais.

Pasienio rinktinė
LR VRM Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai supažindins su kinologo ir pasieniečio darbu, šios profesijos ypatumais, vaišins pasienietiška koše.

Priešgaisrinė gelbėjimo valdyba
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Šiaulių priešgaisrinė gelbėjimo valdybos pareigūnai pristatys savo gaisrinę gelbėjimo techniką, pademonstruos turimą įrangą, leis susipažinti su asmens apsaugos priemonėmis.

Vasaros skaitykla
Šiaulių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos kūrybinės dirbtuvės „Linkėjimų lentelės iš ore stingstančio molio“, „Nuotraukų rėmelis iš birių produktų“ miesto parke.

Ventos pakrantė
Vaikų lauks batutai ir animatoriai Klounas ir Elzė. Šiaulių regiono bokso populiarinimo asociacija kviečia pasimatuoti bokso pirštines ir išbandyti bokso sporto šaką.

Rugpjūčio 15 d., pirmadienis
Žolinė Kuršėnų dvare

Medumi ir šviežia duona kvepianti Žolinė kviečia visus į Kuršėnų dvarą. Žolinė yra padėkos už derlių šventė, o dėkojama Motinai Žemei, deivei Žemynai.

Šią dieną buvo ne tik pinami Žolinės vainikai, bet ir skinamos gausios žolynų puokštės, šventinama duona, iškepta iš naujo rugių derliaus.

PROGRAMA:
12 val. Šventės pradžia Kuršėnų dvaro rūmų Baltojoje salėje.
12:10 val. Lietuvos biologės, žolininkės Jadvygos Balvočiūtės paskaita „Mūsų kraštas turtingas vaistiniais augalais“.
13 val. „Septyni bičių produktai ir jų nauda žmogaus sveikatai“, paskaitą skaitys Šiaulių bitininkų draugijos „Spiečiaus“ pirmininkas Remigijus Šemeklis.
14 val. Aukuro uždegimas – praėjusių metų Žolinės puokštės sudeginimas.
14:15 – 16 val. Edukacijos, žaidimai vaikams ir kitos veiklos (Kuršėnų dvaro parke). Tautodailininkė Marytė Janulienė šventės dalyviams padės susirišti Žolinių puokštę. Tautodailininkai Rasa ir Gintaras Daukšos vykdys edukaciją „Šiaudiniai žaisliukai“. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro darbuotojai ves edukacijas ir žaidimus vaikams Kuršėnų dvaro parke, Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro darbuotojai – kultūros centro amfiteatre, o Viešosios bibliotekos darbuotojai – Vasaros skaitykloje.
12 –16 val. Parodų lankymas Kuršėnų dvaro rūmuose iš Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro parodų salėje. Autorinė Algimanto Tamašausko ir Alinos Milašienės keramikos darbų paroda „Rankų šiluma – molio gyvybei“ (Kuršėnų dvaro rūmuose). Autorinė Rimanto Daugino tapybos darbų paroda „Tėviškės peizažai“ (Kuršėnų dvaro rūmuose). Gintaro ir gintaro dirbinių paroda „Gintaro istorija, legendos ir juvelyrikos amatas“ (Kuršėnų dvaro rūmuose). Dailininko, fotografo, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureato Rimanto Dichavičiaus fotografijų paroda „Vardai tapę mūsų laiko ženklais“ (Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro parodų salėje). Dailininkės Egidijos Aleksaitės darbų paroda „Tarp 2“ (Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro parodų salėje).

Dalyvių lauks kvapni, šviežiai iškepta ūkininkų Baristų duona ir žemaitiškų žolelių arbata. Kuršėnų dvaro parke bus galima įsigyti Jadvygos Balvočiūtės žolelių bei Remigijaus Šemeklio bičių produkcijos.

Koncertas (Kuršėnų dvaro parke) 15 val. folkloro ansamblis iš Telšių „Spigėns“. 16 val. Romantiškasis dainų autorius ir atlikėjas Donatas Blanka. 17 val. Roko grupė „Vėjas“.

Rugpjūčio 13 ir 15 d., šeštadienis ir pirmadienis
Vasaros šventė – Žolinės atlaidai Šakynoje

PROGRAMA:
Šakynos gyventojų, įstaigų sukurtos gėlių kompozicijos Žolinei Šakynos miestelio centre ir prie miestelio gatvių.

Šakynos Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebono Stanislovo Žukauskio fotografijų paroda „Iš parapijos gyvenimo“ Šakynos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje.

Rugpjūčio 13 d.
17 val. Viktorijos Bitės žolynų skulptūrų ir tapybos parodos „Žolynų sakmės“ atidarymas Šakynos kapinių koplyčioje. 20 val. styginių kvarteto „Archi Quartet“ koncertas Iš koncertų ciklo „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ Šakynos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje.

Rugpjūčio 14 d.
6 – 8 val. žvejų mėgėjų varžybos, žuvienės degustacija prie Šakynos tvenkinio.
11 –15 val. Sporto varžybos: tinklinis, krepšinis, stipriausio ūkininko varžytuvės, įvairios rungtys mažiesiems mokyklos stadione.
12 –16 val. Edukaciniai užsiėmimai mažiems ir dideliems Žolininkės Eglės Jačkonytės „Pievų ir pušų spyglių nauda“ Gruzdžių bibliotekos „Rištinės lėlės“ ir „Ženkliukų gamyba“ Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Šakynos filialo garsų tapyba „Triptika“.
16 val. Sveikinimai, meno kolektyvų pasirodymai Šakynos bendruomenės parke.
18 – 24 val. Gegužinė. Koncertuoja Katažina, Rimantas Mickevičius, grupės „Šaulys“ ir „Tikdu“, DJ Jovani, lazerių šou.
Nuo 16 val. vyks vietos amatininkų ir ūkininkų mugė, dalyvaus Šakynos medžiotojų būrelis, mažuosius džiugins nemokamas batutas ir kitos pramogos Šakynos bendruomenės parke.

Rugpjūčio 15 d.
10 val. Šv. mišios Votyva Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje.
11 val. „Šakynos – mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2022“ įamžinimo akmens atidengimas Šiaulių-Kuršėnų kelių sankirtoje.
12 val. Šv. mišios Suma.
13 val. Merūno Vitulskio koncertas Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje.

Rugpjūčio 15 d., pirmadienis
Nuo 12 iki 22 val. Festivalis visai šeimai „Naisių vasara“ 2022: ŽOLINĖ“

Didžiojoje ir Baltų arenos scenose koncertuos Gytis Paškevičius, Edgaras Lubys, Violeta ir Vilius Tarasovai, Rasa Serra, „Sutaras“, Steponas Januška ir grupė „Studija“, Aistė Pilvelytė, Liudas Mikalauskas, Šakių cirko akrobatikos programa, vyks šventinė mugė, edukacijos, parodos, paskaitos, duonos kepimas ant laužo, susitikimai su žolininkais, spektakliai.