2022-12-06 684 Peržiūros

Šventiniu laikotarpiu svarbu prisiminti ir tvarumą, tad kviečiame tinkamai rūpintis kalėdiniu medeliu, o atėjus pavasariui pasodinti žaliaskarę Kalėdų miške.

Jau trečius metus Vilniaus miesto gyventojai, netoli Verkių dvaro esančiame Kalėdų miške, yra kviečiami pasodinti po kalėdinio laikotarpio išsaugotas egles ar kėnius. Šiuo metu mišką jau puošia 130 medelių.

Kaip išsaugoti žaliaskarę iki pavasario?

Ar eglutė prigis naujoje vietoje ir ar išsilaikys iki pavasario priklauso ne tik nuo laikymo sąlygų, bet ir nuo įsigyto medelio kokybės. Prieš pirkdami žaliaskarę įsitikinkite, kad ji yra kokybiška, užauginta vazone, o ne iškasta ir paprasčiausiai perkelta į vazoną, nes būtent tokių medelių šaknys dažniausiai būna pažeistos ir tikimybė jam prigyti labai sumažėja.

Savo namuose esančią eglutę ar kėnį saugokite nuo kaitros ir nestatykite arti tiesioginių šilumos šaltinių. Svarbu medelį aprūpinti vandeniu ir kiekvieną dieną juo purkšti šakas bei kamieną.

Po švenčių žaliaskarę perkelkite į vėsesnę vietą. Tam puikiai tiks neįstiklintas balkonas ar garažas. Atkreipiame dėmesį, jog esant minusinei temperatūrai eglutės laistyti nereikia, nes ji miega, tačiau jei termometro stulpelis pakyla iki teigiamos temperatūros, tuomet ją palaistyti būtina keletą kartų per mėnesį, kitaip medelis perdžiūs.

Kada sodinti medelį Kalėdų miške?

Vilniečiai sodinti savo po žiemos išsaugotus medelius bus kviečiami jau kovo mėnesio viduryje, tačiau viskas priklausys nuo oro sąlygų.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo eglutės, kurią norėsite sodinti Kalėdų miške, neturėtų byrėti spygliai, šakelės turėtų būti lanksčios ir nelūžti. Netinkamų sodinti medelių spygliai nebūna žali, o priešingai – papilkėję, šiek tiek pasiraitę.

Tiksli žaliaskarių sodinimo data bus paskelbta artėjant kovo mėnesiui, o medelį pasodinti padės Vilniaus parkų prižiūrėtojai.