2023-10-03 1005 Peržiūros

Spalio 6-8 dienomis prekybos miestelio „Urmas“ teritorijoje vyks tarptautinis sendaikčių turgus „Laiko ratu“. Užsukusieji čia tikrai ras senovinių, bet puikiai išlaikytų interjero daiktų, knygų, žurnalų ar kolekcinių suvenyrų iš įvairių pasaulio kampelių.

Daiktai iš praeities

Sendaikčių turgus Kaune pritraukia ne tik vietinius, bet ir miesto svečius. Pora kartų per metus vykstantis renginys kviečia visus, kurie mėgsta žvalgytis tarp daiktų, turinčių savo istoriją ir nepasižyminčių šiuolaikiniu modernumu. Tai – daiktai, galintys tapti puikia interjero detale, pagyvinančia vyraujančią atmosferą ir išryškinančia namuose vyraujantį stilių.

Sendaikčių turguje „Laiko ratu“ galima rasti nemažai prieškario, tarpukario ir pokario laikotarpiui priklausiusių daiktų, tad tie, kuriems patinka vintažas ir senoviniai atributai, čia tikrai ras ką nors mielo ir originalaus. Didžioji dalis senovinių ir antikvarinių prekių atkeliauja iš užsienio šalių (kitų Baltijos šalių, Vokietijos, Lenkijos). Šis sendaikčių turgus yra bene didžiausias Lietuvoje.

Ką galima rasti?

Sendaikčių turgus gali pasiūlyti labai platų sendaikčių pasirinkimą. Tai reiškia, jog užsukę pasidairyti po turgų, galite rasti ne tik senovinių dekoracijų, bet taip pat ir puikiai buityje panaudojamų vintažinį stilių turinčių ir pradinę išvaizdą išlaikiusių daiktų. Tai gali būti net itin seno leidimo knygos, žurnalai, laikraščiai.

Įvairios vienetinės ir išskirtinio dizaino vazos, staliniai šviestuvai ir sietynai, žvakidės. Senoviniu rėmu puošti veidrodžiai, sekcijos, komodos, paveikslai ar pastatomi laikrodžiai. Taip pat labai platus senovinių suvenyrų pasirinkimas – sagės, pakabukai, dėžutės papuošalams. Rasti galima visko – svarbiausia skirkite tam šiek tiek laiko.

Sendaikčių turgus – proga rasti kažką, ko tikrai nerasite šiuolaikiniuose prekybos centruose. Tai unikalaus dizaino stilingos detalės, puikiai tiksiančios kaip dekoracijos ar dovanos artimam draugui, mėgstančiam kolekcionuoti senovinius daiktus ar tiesiog tam, kuriam artimas vintažinis stilius.

Šis tarptautinis sendaikčių turgus organizuojamas 2 kartus per metus – rudenį ir pavasarį. Dažniausiai tai kovo ir rugsėjo mėnesio galas. Nepraleiskite progos atrasti unikalių ir išskirtinių, savo istoriją turinčių daiktų, o taip pat gerai praleisti laiką vaikštant po senovinių daiktų archyvus iš viso pasaulio.