2017-03-03 1579 Peržiūros
Darbo dienomis nakties laikas yra nuo 22 iki 7 valandos ryto, o švenčių ir poilsio dienomis – nuo 22 iki 9 valandos ryto

Daugeliui daugiabučio gyventojų tenka naktį gulint savo lovoje sudalyvauti virš jo buto vykstančiose linksmybėse ir sužinoti naujausius muzikos hitus, išklausyti jaunųjų muzikantų repeticijas ar jų augintinių vienatvės arijas, neapsilankius bute sužinoti, kokie remonto darbai atliekami pas kaimyną bute ar mėgautis automobilių signalizacijų serenadomis naktimis. Taigi kyla klausimas, ar tokie gyventojai turi teisę į ramų poilsį?

Leistiną triukšmo lygį daugiabučiuose namuose reglamentuoja speciali higienos norma. Darbo dienomis nakties laikas yra nuo 22 iki 7 valandos ryto, o švenčių ir poilsio dienomis – nuo 22 iki 9 valandos ryto. Tai yra ramybės metas, kuomet draudžiama triukšmauti.

Pavargusius žmones erzina net ir nestiprūs garsai. Tuomet rekomenduojame patiems apsisaugoti nuo triukšmo – konsultuotis su akustikos specialistais. Prieš įsigydami butą daugiabutyje, turėtumėte įsitikinti, ar jame tinkamai įrengta garso izoliacija.

Iškilus problemoms dėl triukšmo, reikia kreiptis į policiją, kuri visą parą atlieka kontrolę gyvenamuosiuose pastatuose, privačiose valdose ir viešosiose vietose.

Jei kaimynai skųsis jūsų keliamu (remonto?) triukšmu, bet apie numatytą sukelti triukšmą nebus pranešta savivaldybei, tuomet gresia administracinė atsakomybė, kurios nuobaudos dydis gali būti nuo 50 iki 300 eurų. Jeigu tai bus pasikartojantis įvykis, gali siekti ir 600 eurų.