2023-03-21 3697 Peržiūros

Išgirdus sugrįžtančių paukščių čiulbėjimą, dažną aplanko pavasariška idėja iškelti inkilą. Paukščiai pradeda perėti ankstyvą pavasarį, tačiau ar žinote, kuriuo metų laiku inkilus rekomenduoja kelti ornitologai?

Nors esame įpratę namus paukščiams parūpinti būtent pavasarį, bet specialistai pataria kelti inkilus bet kuriuo metų laiku. Vasarą ar rudenį iškeltas inkilas gali tapti likusių žiemoti paukščių namais, o pavasariop čia gali apsigyventi ir naujakuriai.

Apie žmonių įprotį kelti inkilus pavasarį trimituoja ir prekybininkai. Jie inkilus skaičiuoja tarp ryškiausių pavasario sezoninių prekių. Ištisus metus jų pardavimai yra minimalūs, o štai vasario-kovo mėnesiais šauna į viršų.

Dauguma tiek e. prekybos taškuose, tiek fizinėse parduotuvėse siūlomų inkilų yra pagaminti iš medienos, dominuoja pušiniai gaminiai. Pasirinkimas – ypač platus. Galima rinktis skirtingų formų, spalvų, skirtingiems sparnuočiams pritaikytų inkilų: tiek varnėnams, tiek mažiesiems paukšteliams.

Daugelis inkilų yra pritaikyti ir patogiam pakabinimui, ir priežiūrai – išvalymui. Valyti paukštelių namus specialistai rekomenduoja kasmet, artėjant pavasariui.

Parduotuvėse galima įsigyti ne tik gatavą inkilėlį. Gera idėja tėvams – nusipirkti „Pasidaryk pats“ rinkinį ir namelį paukščiams sumeistrauti, o vėliau ir iškelti, kartu su savo vaikais.

Inkilų kainos populiariose e. prekyvietėse ir fizinėse parduotuvės prasideda nuo 7 eurų. Tiesa, pigiau galima įsigyti rinkinius, kurie parduodami po keturis ar daugiau inkilų.