2023-03-07 9583 Peržiūros

Įtrūkusios lubos ir nudrengtos sienos, byrantis tinkas ir atsilupę dažai – ryškiausi požymių, kad jūsų daugiabučio laiptinė prašosi remonto darbų. Prikelti laiptinę naujam gyvenimui tereikia kaimynų valios ir bendruomeniškumo – remontas atliekamas gyventojų daugumos sprendimu.

Nors Lietuvoje nuo seno įprasta rūpintis ne tik savo būsto vidumi, bet ir puoselėti aplinką, miestuose dar pasitaiko apverktinos būklės laiptinių, reikalaujančių remonto.

Nors, atrodytų, laiptinės remontas – ne pirmojo būtinumo darbas, tačiau būtent ši erdvė kuria nuotaiką ir atmosferą gyventojams grįžtant iš darbų ar mokyklos į savo butą.

Įprasta, kad bendruomeniški kaimynai džiaugiasi moderniomis laiptinėmis. Tarpusavyje bendraujantys gyventojai lengviau sutaria dėl bendro sprendimo suremontuoti apšiurusią laiptinę.

Retas gyventojas savo bute laukia, kol sienų dažai visai nusilups – netvarkos neapsikentę ima organizuoti remonto darbus. Gi rūpintis bendrosiomis patalpomis kartais vis dar išlieka tabu tarp daugiabučių namų, ypač – senos statybos, gyventojų. Iš nuotraukose pateiktų pavyzdžių akivaizdu, kad tikrai dar pasitaiko manančių, kad bendruoju turtu turėtų rūpintis kaimynai, kiti gyventojai.

„Organizuoti laiptinės remonto darbus namo administratorius pradeda sulaukęs prašymo iš gyventojų. Šiems darbams atlikti būtinas daugiabučio namo gyventojų daugumos pritarimas“, – pasakoja bendrovės „Mano BŪSTAS“ atstovas Julius Žilinskas.

Visų pirma meistrai įvertina laiptinės būklę, remonto darbų poreikį ir apimtis. „Darbai gali užtrukti iki mėnesio, priklausomai nuo laiptinės dydžio ir suplanuotų darbų apimties“, – sako J. Žilinskas.

Pasidomėjome, kiek vidutiniškai gali kainuoti vienos tipinio daugiabučio namo laiptinės remonto darbai. Paaiškėjo, kad kainos nėra didelės, ypač, jei namo administratorius suteikia galimybę už darbus išsimokėti per metus laiko ar ilgiau.

Pavyzdžiui, senos statybos tipiniame penkiaaukštyje atlikti vienos laiptinės remontą vienam butui kainuotų apie 10-25 eurus per mėnesį, priklausomai nuo to, koks išsimokėjimo terminas sutartas su namo prižiūrėtoju. Kuo ilgesnis laikotarpis, tuo mėnesinė mokama suma mažesnė. Ir atvirkščiai.

„Sumos sąlyginai nedidelės, tačiau jausmas įžengus į gražią laiptinę – neįkainojamas“, – teigia J. Žilinskas.

Norite užsisakyti laiptinės remontą? Skambinkite telefonu 8 700 55 966 arba kreipkitės per savitarnos portalą www.bonodomo.lt.

Prieš laiptinės remontą

Po atliktų laiptinės remonto darbų