2023-02-14 4283 Peržiūros

Kaip išvengti priekabiavimų, apiplėšimo ar konflikto gatvėje? Kokie pagrindiniai patarimai tiems, kurie vis tik susidūrė su smurtautoju?

Dažniausiai smurtautojai tyko vietose, kuriose nebūna daug pašalinių – nuošalesniuose kiemuose, gatvėse, parkuose, kitose neapšviestose vietose. Venkite jų, ypač tamsiuoju paros metu.

Jei tamsu, savo kelionei rinkitės labiau apšviestas teritorijas.

Stebėkite aplinką, neblaškykite savo dėmesio naudodami telefoną, neblokuokite aplinkos garso ausinėmis su muzika.

Stebėkite ar nesate sekami, įėję į laiptinę už savęs visada uždarykite duris. Įsėdote į automobilį? Visų pirma jį užrakinkite ir tik po to užveskite variklį.

Jei kyla įtarimas, kad esate sekami, skubiai sukite ten, kur renkasi daugiau žmonių: į prekybos centrą, prie artimiausio bankomato, stotelę.

Gera idėja su savimi turėti savigynos priemonių, populiariausia ir efektyviausia – pipirinių/ašarinių dujų balionėlis. Jis padės apsiginti ir užpuolus agresyviam šuniui.

Kaip elgtis užpuolimo atveju?

Į potencialiai pavojingas, tamsesnes kelionės vietas ženkite jau su paruoštu dujų balionėliu, jį laikykite rankoje. Papurškus dujų į užpuoliką, iš karto pasitraukite bent kelis žingsnius atgal, tada reikėtų rėkti ir bėgti.

Jei neturite balionėlio, užpuoliką pasitikite smūgiu į veidą aštriu daiktu – raktais ar metaliniu tušinuku.

Užpuolikai bijo triukšmo, todėl jūsų balsas yra vienas pagrindinių ginklų – šaukitės pagalbos.

Neleiskite užpuolikui savęs sugriebti, nes net ir apakintas smurtautojas sugriebęs gali parversti.

Jei jums iškilo pavojus, nedelsdami skambinkite tel. 112.