2022-04-22 2252 Peržiūros

Ar teko kada susimąstyti, kad galbūt naudojate per daug plastiko savo kasdieniame gyvenime? O ar žinote, per kiek metų suyra vienas plastikinis butelis ar puodelis? Pateikiame keletą plastiko alternatyvų, kurios padeda labiau tausoti aplinką.

Nors apie plastiką girdime beveik kiekvieną dieną, tačiau iki šiol jo sunaudojimas yra labai didelis. Nuo plastiko ypač kenčia jūros ir vandenynai – plastikinės šiukšlės sudaro apie 80 proc. jūrose randamų atliekų. Plastiko dalelių randama vėžlių, ruonių, paukščių, žuvų bei vėžiagyvių organizmuose – taip jos patenka ir į žmonių maistą. Mokslininkai perspėja, kad dėl plastiko taršos gali išnykti apie 700 rūšių jūrų gyvūnų ir žuvų.

Susipažinkite su keliomis plastiko alternatyvomis:

Plastikiniai konteineriai – vienas iš dažniausiai turimų indų mūsų virtuvėje, tačiau ar tikrai negalima jo pakeisti kažkuo kitu? Maisto likučius, kuriuos norite palikti vėlesniam laikui visada galima įsidėti į lėkštę ir uždengti kita lėkšte. Jeigu norite pasiimti maistą su savimi, puiki alternatyva yra stikliniai arba mediniai konteineriai.

Plastikiniai šiaudeliai – nors jų ir negalima daugiau naudoti, tačiau iki šiol tai yra didėlė problema. Pirkite popierinius šiaudelius, o jeigu jie jums nepatogūs, tuomet puiki alternatyva yra metaliniai šiaudeliai, kuriuos galima vežiotis visur ir jie niekada nepraranda savo formos.

Plastikiniai buteliukai – kasmet yra išmetama be galo daug plastikinių buteliukų. Alternatyva – pirkite stiklinius, arba tik perdirbamus buteliukus.

Plastikiniai maišeliai – jie yra visur. Dažnai galime pastebėti, kai parduotuvėse juos naudoja dideliais kiekiais ir labai neatsakingai. Puiki alternatyva – medžiaginiai maišeliai. Jie ir atrodo stilingiau, o ir pats maišelis tarnaus ilgai.

Puodeliai išsinešimui – tikriausiai net nereikia pasakoti apie jų gausą mūsų kasdienybėje. Visgi, geriausia alternatyva tam yra termosai, kuriuose jūsų gėrimas gali ilgą laiką išlikti karštu arba šaltu. Dauguma kavinių pasisako už planetos tausojimą ir siūlo nuolaidas žmonėms, kurie ateina nusipirkti gėrimo su savo daugkartiniu puodeliu ar termosu.

Per kiek laiko suyra plastikas?

Plastikiniai maišeliai – 15 metų
Plastikinis puodelis – 50 metų
Plastikinis butelys – 450 metų

Saugokime gamtą!