2022-10-11 887 Peržiūros

Atvėsus orams laisvą laiką dažniau praleidžiame namuose, tačiau svarbu nepamiršti, kad aktyvus laisvalaikis reikalingas net ir esant šaltesniems orams. Geriausia veikla – pasimėgauti renginiais. „Kalba Klaipėda“ išrinko įdomiausius artėjančius renginius, tad nepraleiskite progos apsilankyti!

Spalio 12-oji, trečiadienis
ŽVEJŲ RŪMAI
10 ir 12 val.
Stalo teatras. „Muilo opera: Burbuliuko meilė“. Teatrinė instaliacija pagal Ievos Babilaitės knygą „Dusia, oras ir vanduo“ (vaikams nuo 7 m.). Įsivaizduokite, jog dabar Tolima ateitis ir nėra jokių ežerų, gėlių ir paukščių. Viskas tik instaliacija. Ją jums pristatys du ateities žmonės. Parodys nuo ko prasidėjo gyvybė, lotyniškai dainuos apie mišką, metų laikus, skruzdėlyną, grybieną, vorus ir banginį. Pademonstruos saulėlydį, vandenyną, koralus. Pamatysite priežastis, kodėl viskas dabar yra kitaip, tik laboratorijoje, kodėl neturime ežerų ir gėlių, kodėl bites dirbtinės, kodėl Dusia serga. Ir ką daryti, kaip susigrąžinti gamtą? Žmogus taip ištobulėjo, kad gali susikurti bet ką: įmantriausius rūbus, dirbtinius burbulus, tik negali sukurti gyvybės. Žmogus pamiršo, jog jis yra gamtos dalis. Tačiau patekus į laboratoriją sugrįžta DNR atmintis, užfiksuota ląstelėse. Troškimas ją atkurti niekur nedingsta. Iš kur mes? Žiūrovai turi galimybę pabūti dusia, bite, skruzdėle ir išgyventi gamtos naikinimo procesą.

KULTŪROS FABRIKAS (BANGŲ G. 5A)
18 val.
Teatro „Kitas kampas“ spektaklis „Nuostabūs dalykai“.

DRAMOS TEATRAS
19 val.
Spektaklis „Saulės linija“. Po septynių gyvenimo santuokoje metų santykių krizės ištikta jaunų žmonių pora ieško būdų išlikti kartu. Vyrypajevas parašė pjesę „Saulės linija“ įtempto dialogo apie tikrą intymumą forma – žaižaruojantis, ironiškas, atskleidžiantis įvairius mechanizmus, trukdančius iš tiesų pamatyti ir išgirsti vienas kitą.

Spalio 13-oji, ketvirtadienis
ETNOKULTŪROS CENTRAS (DARŽŲ G. 10)
18 val.
Tradicinių šokių vakaras

KONCERTŲ SALĖ
18.30 val.
Koncertinė programa „Café Music“ ir kita muzika. Tai fortepijoninio trio „Meta“ programa. Talentingų jaunosios kartos atlikėjų ansamblis aukštai vertinamas muzikos kritikų dėl savo ypatingos darnos ir gilaus skambesio. Šalia daugybės tarptautinių apdovanojimų visi trio nariai yra sukaupę plačią patirtį ne tik kaip kamerinės muzikos atlikėjai, bet ir kaip solistai.

DRAMOS TEATRAS
18.30 val.
Spektaklis „Tėvas“ (rež. August Strindberg).
19 val. Spektaklis „Saulės linija“.

Spalio 14–oji, penktadienis
DIDŽIOJI SPORTO SALĖ (TAIKOS PR. 61A)
9 val.
Futbolas vaikščiojant, skirtas vyresnio amžiaus žmonėms. Registracija tel. 864093343 arba el. paštu [email protected]

DRAMOS TEATRAS
18.30 val.
Spektaklis „Mūsų klasė“ (rež. Oskaras Koršunovas).

ŽVEJŲ RŪMAI
19 val.
Naujojo cirko spektaklis „RISA-Friction“ (Suomija). RISA – Friction yra kvapą gniaužianti šokio ir akrobatikos dermė, dviejų skirtingų fizinių meno sričių kūrėjų ir jų kuriamo judesio derinys. Šokis čia atranda naujus horizontus, susitinka su akrobatika ir virsta kažkuo nauja. Duetas laužo esamas formas ir technikas. Susitelkiama ties dar atidesniu įsiklausymu į savo energijas ir sekamos kūno judesio trajektorijos. Kuriuo būdu vidinis judėjimas nori išsiskleisti ir su kokia jėga, kaip mes tai siejame tarpusavyje?

Spalio 15-oji, šeštadienis
ETNOKULTŪROS CENTRAS (DARŽŲ G. 10)
11 val.
Muzikinių žaislų gamyba su Robertu Žmijausku. Edukacijos šeimai. Užsiemimai yra mokami, reikalinga išankstinė registracija.

ŠV. PRANCIŠKAUS ASYŽIEČIO VIENUOLYNO KOPLYČIOJE (SAVANORIŲ G. 4)
17 val.
Tarptautinio žydų kultūros festivalio „Šalom visuos kraštuos” uždarymo koncertas „Auksinė Jeruzalė“. Koncerte skambės ypatingai gražios, jautrių emocijų kupinos dainos apie šventąjį miestą -Jeruzalę, apie tikėjimą ir viltį, apie išmintį ir begalinę meilę mamai. Dainos bus atliekamos hebrajų bei jidiš kalbomis.

ŽVEJŲ RŪMAI
19 val.
Kyiv Grand Ballet (Ukraina): „Romeo ir Džiuljeta“. Ukrainos liaudies artistas Aleksandr Stojanov ir Ukrainos nacionalinio operos ir baleto teatro primabalerina Kateryna Kukhar atliks pagrindinius vaidmenis balete „Romeo ir Džiuljeta“. „Romeo ir Džiuljeta“ – viena iš tų Šekspyro pjesių, kurios yra turtingiausios spalvų. Joje gausu įvairių tonų – nuo linksmos šypsenos iki visiškos nevilties, nuo švelnios meilės iki nuožmaus pykčio. Tačiau meilė gyvenimui ir tikėjimas tiesos ir gėrio pergale nugali viską. Ši tragedija – vienas iš tų didingų Šekspyro kūrinių, kuris įgijo ilgą gyvenimą mene.

„HERKUS KANTAS“ (NAUJOJI UOSTO G. 3)
20 val.
Grupės „Atika“ koncertas.

Spalio 16-oji, sekmadienis
HERKAUS MANTO G. 84 (PASTATAS SU BOKŠTELIU IR LAIKRODŽIU)
12 val.
Patyriminė ekskursija „Migrantas“. „Migrantas“ – tai istorinė muzikos ir garso ekskursija po buvusias Klaipėdos senąsias kareivines, kuriose šiandien įsikūręs Klaipėdos universitetas. Laiko mašina sugrįšime į XX amžiaus istorijos verpetus, stabtelsime migrantų likimų kryžkelėse. Stebėtojų nebus, visi tapsime dalyviais, lagamine nešančiais savo naują tapatybę, nežinomo žmogaus istoriją, namų ilgesį ir valios pastangą išlikti tarp svetimų. Nebylūs kareivinių pastatai primins laiką, kai jose šeimininkavo Vokietijos, Prancūzijos, Lietuvos, Sovietų Sąjungos kariai, mosuojantys taikos ar karo vėliavas.

DRAMOS TEATRAS
17 val.
Spektaklis „Elzės žemė“ (rež. Povilas Gaidys).