2022-05-02 747 Peržiūros

Orai šiltėja, namuose darosi vis nuobodžiau. Geriausia išeiti – renginiai Vilniaus mieste. Kalba vilniečiai išrinko įdomiausius renginius pirmajai gegužės savaitei, tad nepraleiskite progos juose apsilankyti!

ANDRIUS KANIAVA. ŽEMIŠKOJI KOMEDIJA „EVANGELIJA PAGAL ANDRIŲ“

2022-05-04 19:00 val.

Bilietai: 12-20 Eur

Muzikiniame teatre „Legendos klubas” aktorius Andrius Kaniava pristatys žemiškąją komediją „Evangelija pagal Andrių“. Žiūrovų laukia atviras aktoriaus pokalbis pagal rašytojo Andriaus Užkalnio knygą „Trečioji evangelija” apie paprastus ir nepaprastus žmones ypatingais laikais.

Šmaikščiai, filosofiškai, besiremdamas tikromis istorijomis bei faktais, Andrius Kaniava kvies kartu keliauti į netolimą praeitį, į laikotarpį, kuris prasideda 90-aisiais ir baigiasi 2000-aisiais metais. Vieniems tai – jų paauglystės ir atradimų laikas, kitai kartai – staigus pokyčių laikas.
Atkūrus nepriklausomybę, viskas, kas pasirodydavo visuomenėje buvo nauja ir nematyta. Geriau, gražiau, kokybiškiau, skaniau. Tai buvo metas, kai keitėsi tradicijos, namų aplinka, gatves užplūdo iki tol tik žurnaluose matyti automobiliai, drabužių spintas – vakarietiškos mados, o palydovinė televizija leido įsijungti kokį tik nori kanalą.

Remdamasis Andriaus Užkalnio ironija ir įžvalgomis bei to laikmečio melodijomis, Andrius Kaniava neleis žiūrovams nuobodžiauti ir drauge ners į prisiminimus – KUR mes gyvenome, KĄ vairavome, KUR ir KUO maitinomės, KAIP rengėmės, KAIP pramogavome.

SAULĖS KLIOŠO KONCERTAS PAUPIO TURGUJE

2022-05-06 20:30 val.

Galima drąsiai svajoti apie ilgus vakarus lauke ir palikti spintose šiltus paltus. „Paupio turgaus“ terasoje jau skamba pokalbiai, čia susitinka draugai ir kolegos, o virš skaniausių patiekalų sukasi muzikos garsai. Pats metas seniai matytiems draugams nusiųsti žinutę: „Ei, išeik į kiemą!“ 

O kiemas – dūzgiantis ir pilnas gyvybės: šį kartą kviečiame pasitikti savaitgalį ne tik su geriausių draugų kompanija, bet ir su „Saulės kliošu“!

Vakaro meniu:
🎵 Nuo pat 17:30 val. nuotaiką kels DJ
🎵 20:30 val. „Saulės kliošo“ koncertas

Švęskime artėjančią vasarą kartu. 

Renginys nemokamas. Staliukai nerezervuojami. Renginio metu bus fotografuojama.

PO UŽUPIO RESPUBLIKĄ

2022-05-08 11:00 val.

Bilietai: 10 Eur – moksleiviui, studentui, o senjorui – 7 Eur

Susipažinkite – nenugalima Užupio respublika! Ji turi savo Prezidentą, Konstituciją, himną ir vėliavą, taip pat ir nužymėtą pasienio zoną, o kartą metuose – ir tikrus sienos sergėtojus. Garsas apie ją pasiekė ne tik Monmartrą Paryžiuje, bet ir pačius tolimiausius pasaulio kampelius. O ar daug mes žinome apie šią originalumo ir humoro jausmo nestokojančią Respubliką? Ką simbolizuoja Užupio vėliava? Kas buvo garsiojo Užupio angelo pradininkas? Kur slepiasi Užupio undinė? Kviečiame pasivaikščioti Vivid Vilnius ekskursijoje „Po Užupio Respubliką“, kurioje atrasite nuolat besikeičiantį ir nepaliaujantį stebinti Užupį.

Užupis – viena seniausiai apgyvendintų Vilniaus dalių, kuri, XVI a. pradžioje sostinę apjuosus gynybine siena, tapo Vilniaus priemiesčiu. Ilgą laiką didelė dalis šio rajono gyventojų buvo žydai, čia kūrėsi amatininkai, pro Užupį ėjo gyvybiškai svarbus druskos kelias.

Ekskursiją „Po Užupio Respubliką“ pradėję nuo „pasienio“, aplankysime žymiausias ir netikėčiausias Užupio vietas, atrasime slapčiausias gatveles ir skersgatvius bei pasinersime į nepakartojamą Užupio Respublikos dvasią!

Ekskursijos metu bus lankomi šie objektai:

• Bernardinių-tretininkių vienuolyno kiemas
• Užupio meno inkubatorius
• Užupio angelas
• Užupio Konstitucija
• Šv. Baltramiejaus bažnyčia
• Tibeto skveras
• Užupio undinėlė
• Altanos kalnas

*Lankomų objektų eiliškumas ir skaičius gali keistis.

ŠEIMŲ SEKMADIENIAI MO MUZIEJUJE

2022 gegužės 1, 8, 15, 22, 29 dienomis, nuo 11:00 val.

Bilietai: nuo 11 Eur

Sekmadieniai MO muziejuje skirti šeimoms. Kviečiame mažuosius drauge su tėveliais į specialius Šeimų sekmadienio užsiėmimus.

Atvėrę naują didžiąją MO parodą „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“, kviečiame žaidimo forma sužinoti, kas yra miestas, iš ko jis susideda, ko reikia, kad miestas egzistuotų. O kuo skiriasi Kaunas ir Vilnius? Kokių panašumų atrastume?

Visa tai išsiaiškinsime žaisdami tiek aktyvius fizinius žaidimus, tiek kūrybinius, patyrinėti kviečiančius. O taip pat pamėginsime sukurti ir pastatyti savo miestą patys!

Prisijungti galima bet kuriuo metu nuo 11:00 val. iki 13:00 val. Tad susitikime!

Kūrybinius užsiėmimus 3–8 m. vaikams MO muziejuje veda teatras vaikams „Pradžia“.

Daugiau informacijos apie renginius: https://www.vilnius-events.lt/