2022-04-27 5281 Peržiūros

Norint sukurti apie save gerą įspūdį arba nepasirodyti nemandagiam, išlavintos manieros prie pietų ar vakarienės stalo yra išties svarbu. Pateikiame keletą esminių etiketo taisyklių, kurios valgant padės jaustis drąsiau ir nedarys gėdos aplinkiniams.

Servetėlė. Ją reikėtų gražiai išlankstyti bei padėti ant kelių. Jei tenka išeiti, tuomet servetėlę padėkite ant kėdės sėdimosios dalies, o grįžus grąžinkite ant kelių. Baigę valgyti padėkite servetėlę kairėje lėkštės pusėje.

Taisyklinga laikysena. Stenkitės sėdėdami prie stalo mažiau kūprintis, ištieskite nugarą. Taip pat reiktų vengti per daug didelio gestikuliavimo ar alkūnių rėmimosi į stalą.

Stalo įrankiai. Dauguma žmonių vis pamiršta, kokius įrankius ir kam reikėtų naudoti. Tačiau tai yra labai paprasta. Pradėkite nuo įrankių, kurie yra toliausiai nuo jūsų.

Metas valgyti. Jeigu vakarienė vyksta restorane, tai vertėtų palaukti, kol visiems bus atneštas maistas ir tik tada pradėti valgyti. Jeigu esate svečiuose, tada reikėtų stebėti namų šeimininką ir pradėti valgyti kartu su juo. Svarbu paminėti ir tai, kad jeigu norite pasiekti patiekalą, kuris yra toliau nuo jūsų, būtinai paprašykite jį paduoti, niekada nieko nesiekite per stalą.

Valgis ir kalbėjimas. Tikriausiai dažnai esate girdėję, kad taip daryti yra nemandagu. Taip ir yra, todėl jei aktyviai dalyvaujate pokalbyje, vertėtų atsidėti maistą. Tačiau ir pats valgymas yra svarbus aspektas. Niekada neskubėkite valgyti, geriau pasimėgaukite maistu.

Mobilusis telefonas. Ant stalo turėtų būti tik maistas, lėkštės, įrankiai ir pan. Mobilusis telefonas ant stalo parodo jūsų nepagarbą. Nors ir būna atvejų, kai laukiate svarbaus skambučio, telefono garsą derėtų išjungti. Jei reikia atsiliepti, tuomet gražiai atsiprašykite ir nueikite į kitą patalpą, pokalbio ilgai netęskite, neverskite svečių laukti.

Mandagumas prie stalo. Parodykite, kad esate išauklėti ir mandagūs. Laikykitės ramaus tono, nekelkite balso, perdėtai nesijuokite. Gražiai bendraukite su aptarnaujančiu personalu arba šeimininkais. Nepalikite po savęs nešvaraus ir netvarkingo stalo.