2022-04-08 571 Peržiūros

47-asis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ – seniausias Lietuvoje klasikinės muzikos festivalis, pradėtas rengti net 1976 m. tuometinio Lietuvos nacionalinės filharmonijos direktoriaus kompozitoriaus Rimvydo Žigaičio iniciatyva. „Klaipėdos muzikos pavasaris“ jau pradėjo stebinti stambių orkestrinių žanrų pasirodymais, kuriuose galite išvysti puikiai žinomą Lietuvos nacionalinį simfoninį bei Klaipėdos kamerinį orkestrus.

Laukiamiausias festivalio pasirodymas – stygininkų kolektyvas iš Švedijos „O/Morent“, vadovaujamas Hugo Ticciati. Orkestre griežia net dešimt aukščiausio lygio stygininkų iš visos Europos, kurie atlieka programas nutolusias nuo nusistovėjusių griežtų taisyklių. Orkestro įkūrėjas H. Ticciati garsėja intelektualiu požiūriu į muzikavimą, kuris siejamas su literatūra, filosofija ir netgi meditacija.

Pirmą kartą atvyks ir vienas garsiausių pasaulio vokalinių ansamblių „The King‘s Singers“ iš Didžiosios Britanijos. Atlikėjų pasirodymai jau vyksta didžiausiose Australijos, Naujosios Zelandijos, Pietų Afrikos, Kanados, Jungtinių Amerikos Valstijų, Europos ir kitų pasaulio šalių koncertų salėse.

Na, o klaipėdiečiai bei miesto svečiai bus kviečiami į nemokamus koncertus Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje.

RENGINIO PROGRAMA:

Balandžio 2 d.
18:30 – 19:30
Opera-monodrama „Tuščios valandos“
„Tuščios valandos“ / “The Empty Hours” – tai ispanų kompozitoriaus Ricardo Llorcos opera-monodrama apie vienišą moterį, turinčią priklausomybę nuo interneto ir gyvenančią savo fantazijų pasaulyje. Tai bandymas tyrinėti išsivysčiusių Vakarų šalių visuomenėse paplitusią psichologinę būklę – vieną skausmingiausių išgyvenimų, kuriuos tenka patirti šiandienos žmogui – vienišumą ir vis stiprėjantį tuštumos pojūtį.

Balandžio 7 d.
18:30 – 19:30
Muzikinė-edukacinė pasaka visai šeimai „Trimito skrydis“
Muzikinė pasaka, kurioje dalyviai bus supažindinami su pasaulio muzika. Salė virs lėktuvu, o publika – jo keleiviais.

Balandžio 10 d.
19:00 – 20:00
Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia, „Septyni paskutiniai Kristaus žodžiai“
Verbų sekmadienį, prieš prasidedant Didžiajai Velykų savaitei, Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje suskambės šiam laikotarpiui labiausiai tinkanti muzika. Klaipėdos kamerinio orkestro atlikime išgirsime Josepho Haydno „Septynis paskutinius mūsų Išganytojo žodžius ant kryžiaus“.
-Nemokamai

Balandžio 12 d.
18:30 – 20:30
„O/Modernt“ sujungia sena ir nauja
-Bilietai – 19,20 Eur.

Balandžio 21 d.
18:30 – 20:30
„The King‘s Singers“ ir jų šedevrai
A cappella (be pritarimo) dainuojantis kolektyvas žinomas visame pasaulyje. Jo biografija prasidėjo 1968 metais, šešiems Kembridžo karališkojo koledžo studentams choristams susibūrus į ansamblį, kuris netrukus išgarsėjo ne tik Anglijoje.
-Bilietai – 19,20 Eur.

Balandžio 22 d.
18:30
Muzikos riteriai ir damos
Jaunosios kartos lietuvių dirigentė Giedrė Šlekytė, kurį laiką buvusi Klagenfurto miesto teatro orkestro pirmąja kapelmeistere, o šiuo metu einanti Linco Brucknerio orkestro pagrindinės kviestinės dirigentės ir Bavarijos valstybinio teatro muzikos asistentės pareigas. Su G. Šlekytės diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru muzikuoja Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas, smuikininkas Sergejus Krylovas.
-Bilietai – 19.20 Eur.

Balandžio 24 d.
19:00 – 20:00
Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia, „Atvelykio koncertas“
Klaipėdos choras „Aukuras“ (meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas) ir Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys) kvies išgirsti ir pajausti atsinaujinimą su sakraline muzika. Koncerte diriguos abiejų miestų publikai pažįstamas jaunosios kartos dirigentas Giedrius Vaznys.
-Nemokamai

Balandžio 29 d.
18:30 – 20:30
Klaipėdos kamerinis orkestras ir Domenico Nordio
Klaipėdos kamerinis orkestras nuolat bendradarbiauja su įkvepiančiais atlikėjais iš viso pasaulio. Festivalį vainikuojančioje programoje kolektyvas tęsia kūrybinę partnerystę su italų smuiko virtuozu Domenico Nordio.
-Bilietai – 15,20 Eur.