2022-09-20 1387 Peržiūros

Rudens metas užburia savo ramybe bei ilgėjančiais vakarais, kurių metu siūlome paskaityti priverčiančius susimąstyti kūrinius ir tuos, kurie praplės jūsų akiratį. Dalijamės knygomis ir kviečiame jas įtraukti į savo namų biblioteką.

Waris Dirie

„Dykumų gėlė“

Autorė pasakoja visą pasaulį sukrėtusią ir tikrais faktais paremtą gyvenimišką istoriją. Sulaukusi dvylikos, pagrindinė knygos veikėja pabėga iš suplanuotų savo vestuvių ir gimtųjų namų Somalyje. Po ilgų ir itin alinančių klajonių galiausiai merginą aplanko sėkmė ir ji tampa garsia pasaulinio lygio manekene, kuri išdrįsta prabilti apie mergaičių lytinių organų žalojimą, vyksiantį daugelyje Afrikos genčių. Mergina taip pat pasakoja, kad vos sulaukusi penkerių ji taip pat patiria šį žiaurų ritualą.

George Orwell

„Gyvūlių ūkis“

Tai viena žinomiausių anglų rašytojo apysakų, kurioje pasitelkiant satyrą ir alegorijas pasakojama apie politines galias bei įvairias manipuliacijas visuomenės ideologijomis. Skaitydami knygą taip pat atrasite utopinės vizijos virsmą į diktatūrą ir revoliuciją, kurios planuota nauda galiausiai tampa išdavyste.

Ramunė Dirvanskienė

„Kaip veikia smegenys“

Smegenys yra be abejonės pagrindinis šių laiko instrumentas, o supratus jo veikimo principus galėsime ne tik efektyviai juo naudotis darbe, bet ir atliekant kasdienius darbus ar paprasčiausiai bendraujant. Skaitydami knygą atrasite paprastus atsakymus į sudėtingus klausimus apie smegenis ir jų veiklą:
• Iš kokių dalių susideda smegenys?
• Kaip atpažinti smegenų ligas ir ar jų galima išvengti?
• Kaip vystosi smegenys ir kaip skatinti vaiko smegenų raidą?
• Kokie procesai vyksta smegenyse senstant ir kaip kuo ilgiau išlaikyti jų funkcijas?
• Ar įmanoma pagerinti smegenų veiklą ir atkurti prarastas funkcijas?
• Kokią įtaką smegenų sveikatai turi sportas, mityba ir įpročiai?
• Ar moterų ir vyrų smegenys skiriasi?

Banana Yoshimoto

„Virtuvė“

Tai itin didelio pripažinimo sulaukęs romanas, kuris tarsi langas atveria šiuolaikinio pasaulio ir gilias tradicijas menantį vaizdą. Pagrindinei kūrinio veikėjai pati svarbiausia namų vieta – virtuvė. Joje ne tik gaminamas maistas, bet ir netrūksta pokalbių, o visų svarbiausia tai vieta, kurioje nesijaučia vienatvė, o galiausiai užsimezga ir labai jauki draugystė.

Bessel Van Der Kolk

„Kūnas mena viską: kaip išgydyti kūno, proto ir sielos traumas“

Knygoje autorius remdamasis naujausiais moksliniais tyrimais parodo, kaip tam tikros traumos pakeičia ne tik kūną, bet ir smegenis, o taip pat ir pablogina justi malonumą, domėtis tam tikromis veiklomis, savimi pasitikėti ir kontroliuoti savo veiksmus. Šiame bestseleryje atrasite ir tyrinėjamus naujus gydymo būdus, tokius kaip meditacija, joga, nervinis grįžtamasis ryšys ir kt., padėsiančius atverti naujas pasveikimo galimybes, suaktyvinančias natūralų smegenų neuroplastiškumą.