2023-05-09 1989 Peržiūros

Kasdienis SPF kremo naudojimas yra svarbiausias žingsnis siekiant gražios, jaunatviškos bei sveikos odos. Kada būtina naudoti apsaugines priemones nuo UV spindulių? Atsakymas – visada.

Tikriausiai dažnai girdėjote apie saulės žalą mūsų odai, todėl kalbant apie tai, pirmiausia reikia atskirti, kad saulės šviesą sudaro dviejų tipų spinduliai – UVA ir UVB. UVB spinduliai veikia odos paviršių ir sukelia nudegimus, tuo tarpu UVA spinduliai pažeidžia giliausius odos sluoksnius, ardo kolageną ir elastiną bei sukelia odos senėjimą. Tad norėdami apsisaugoti, apsaugos nuo saulės priemones turime naudoti ir debesuotomis dienomis, kadangi net tada mūsų oda yra jautri saulės spinduliams

Saulė sukelia net 90% priešlaikinio senėjimo ir hiperpigmentacijos padarinių, o UV spindulių žala odai, pavyzdžiui, raukšlių, sausos odos, suglebimo ir pigmentinių dėmių atsiradimas, dažniausiai yra nepataisomi.

UV spinduliuotės poveikis odoje sukelia uždegiminius procesus, kurie sustiprina tiesioginį žalingą UV spindulių poveikį ir sukelia kraujagyslių pokyčius, tuo pačiu išeikvoja odoje esančius vitaminus bei antioksidantus.

Norint išvengti UV spindulių žalos specialistai rekomenduoja rinktis priemones, turinčias bent SPF 30 apsaugą bei jų negailėti – veidui ir kaklui pilnai padengti reikėtų bent pusės arbatinio šaukštelio SPF kremo. Kadangi yra ne tik vieno tipo UV spinduliuotė, nuo kurios reikia apsisaugoti, jūsų pasirinktas kremas nuo saulės taip pat turėtų būti pažymėtas kaip plataus spektro SPF. Plataus spektro apsaugos nuo saulės priemonės yra sukurtos taip, kad apsaugotų jus nuo UVA ir UVB spindulių.

Naudodami kasdienį drėkinamąjį veido kremą su SPF, jūs sumažinsite:

 • saulės nudegimo riziką;
 • priešlaikinio odos senėjimo riziką;
 • odos vėžio riziką;
 • saulės daromos žalos veidui (hiperpigmentacija) atsiradimą.

Ieškodami kasdienės apsaugos nuo saulės, įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas kremas yra lengvas ir malonus odai.

Nepamirškite pasitepti SPF kremu:

 1. Patalpose
  Jei visą dieną praleidžiate patalpoje, šviesa vis tiek gali jus pasiekti. Jei dieną praleidžiate patalpoje, kurioje pro langus sklinda saulės šviesa, jus veikia panašus spindulių kiekis, kaip ir lauke.
 2. Žiemą
  UVB spinduliai gali sukelti saulės nudegimą, net jei atostogaujate žiemos kurortuose. Sniegas atspindi iki 80 % kenksmingų saulės spindulių, todėl atviras veido vietas patepkite kremu nuo saulės, kad apsisaugotumėte nuo padidėjusio UV poveikio.
 3. Debesuotomis dienomis
  Ar žinojote, kad net debesuotu oru Žemę pasiekia iki 80% UV spinduliuotės? Taigi net debesuotą dieną nepamirškite pasitepti kremu nuo saulės.

Atminkite, kad apsauga nuo saulės yra būtina bet kuriame amžiuje.