2022-03-21 794 Peržiūros

Ne paslaptis, jog daugelis žmonių, kurie sportuoja ir treniruojasi nori sudeginti kuo daugiau kalorijų. Kadangi vis labiau džiugina šiltėjantys orai, sudarėme pagrindinių sporto šakų sąrašą, kuriuo vadovaudamiesi sudeginsite daugiausiai kalorijų.

Kalorijų kiekis, kurį asmuo gali sudeginti per valandą, priklauso nuo žmogaus svorio ir kaip jis sunkiai fiziškai, aktyviai dirba. Kuo žmogaus svoris didesnis, tuo daugiau kalorijų sudeginama. Mažesnio svorio žmonėms treniruočių metu tenka ir mažesnis krūvis, tad atlikti pratimus savaime tampa lengviau.

Važiavimas dviračiu ir elipsinis treniruoklis

Važiavimas stacionariu dviračiu ir mankštinimasis su elipsiniu treniruokliu padeda sudeginti daugiausiai kalorijų. Šis mankštos būdas skirtas tiems, kurie nori per trumpą laiką pagražinti savo kūno linijas ir geriau jaustis tiek emociškai, tiek fiziškai. Kaip ir bėgimas, dviračio minimas padės ugdyti Jūsų ištvermę.

Per valandą sudegina 500–800 kalorijų.

Kalnų ir lygumų slidinėjimas

Tiek kalnų, tiek lygumų slidinėjimas yra puiki žiemos sporto šaka, kuria galima ne tik pasimėgauti, bet kartu ir deginti kūno riebalus. Slidinėjimas, kaip ir plaukimas, priverčia dirbti visus kūno raumenis, todėl tai nuostabus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta aktyvesnį laisvalaikio būdo pasirinkimą.

Per valandą sudegina 450–700 kalorijų.

Krepšinis

Nors žaidžiant krepšinį nuosekliai netreniruojamos konkrečios raumenų grupės, visgi vis tiek juda visas kūnas. Svarbiausia tai, kad tuo pačiu metu gali žaisti įvairaus amžiaus, nevienodai sportiški ir skirtingus krepšinio įgūdžius turintys žmonės. Žaidžiant krepšinį, kaip ir užsiimant kitomis sporto šakomis, yra deginamos kalorijos. Be kalorijų deginimo, žaidžiant krepšinį didėja jėga, gerėja pusiausvyra ir koordinacija, taip pat vystosi koncentracija ir savikontrolė bei yra treniruojami kūno raumenys.

Per valandą sudegina 480–700 kalorijų.

Alpinizmas

Laipiojimas dirbtinės uolos siena salėje ar rimtas alpinizmas kalnuose visada bus įsimintinas nuotykis. Be to, alpinizmas suteikia ne tik įsimintinų akimirkų plotmę, bet ir lavina visus kūno raumenis, taip pat išvysto vizualią atmintį, treniruoja aerobinę bei anaerobinę kūno ištvermę, skatina siekti tikslų ne tik sporte, bet ir gyvenime.

Per valandą sudegina 800–900 kalorijų.

Futbolas

Pasirodo, futbolas ne tik azartiškas bei judrus, bet ir naudingas žaidimas kiekvieno sportuojančio žmogaus sveikatai. Žaidžiant futbolą galima sumažinti kraujo spaudimą ir riebalinių audinių kiekį organizme. Ši sporto šaka ne tik padeda sumažinti kūno riebalus, bet tuo pačiu ir skatina raumenų masės didėjimą – tvirtina kūną. Be to, futbolas turi teigiamos įtakos imuninės sistemos veiklai.

Per valandą sudegina 600–800 kalorijų.

Bėgiojimas

Bėgiojimas ne tik padeda pagerinti nuotaiką, širdies ir kraujagyslių veiklą, imuninę sistemą, bet ir mažina antsvorį. Bėgant greitėja medžiagų apykaita, tad jeigu susigundote suvalgyti saldesnį torto gabaliuką – nesisielokite, nes bėgimas tikrai padės sudeginti papildomai gautas kalorijas. Intervalinės treniruotės, palaipsniui didinami bėgimo atstumai ir taisyklinga mityba turi labai daug įtakos, kiek kalorijų sudeginsite. Bėgimas vertingas dar ir dėl to, kad didina fizinę ištvermę bei pusiausvyrą.

Per valandą sudegina 500–900 kalorijų.

Šokinėjimas per šokdynę

Vieniems ši veikla – pati paprasčiausia, o kitiems ganėtinai nelengva. Tačiau svarbiausia, jog šokinėti per šokdynę yra labai naudinga – tiek norintiems numesti svorio ir sulieknėti, tiek tiems, kuriems reikia sustiprinti širdį ir pagerinti kraujagyslių tonusą. Šokinėjant ir nusileidžiant ant žemės, yra apkraunami raumenys ir kaulai, kurie dėl to tampa stipresni, tad suaugusiesiems šokinėjimas per šokdynę padeda palaikyti kaulų tankį, o paaugliams padeda vystytis fiziškai.

Per valandą sudegina 600 – 950 kalorijų.

Plaukimas

Plaukimas  –  vienintelė fizinės veiklos forma, kurios metu yra tiek stiprinamas, tiek ir atpalaiduojamas žmogaus organizmas. Kalbant būtent apie svorio mažėjimą, plaukimas padeda numesti svorį nedarant žalos sąnariams, taip pat greičiau atsikratoma celiulito ir yra stangrinama bei stiprinamas imunitetas.

Per valandą sudegina 500–750 kalorijų. 

Važinėjimas riedučiais ir čiuožimas pačiūžomis

Riedučiai – priemonė, kuri labai pagerina pusiausvyrą, koordinaciją ir, žinoma, reakciją. Važiuojant riedučiais stiprinami raumenys, deginamos kalorijos, tačiau važiavimas turi būti aktyvus ir dažniau kartojamas. Svarbiausia – tinkamas riedučių pasirinkimas, kuris suteiks komforto ir saugumo jausmą!

Kaip ir riedučiai, taip ir pačiūžos lavina koordinaciją bei pusiausvyrą. Norint sudeginti kuo daugiau kūno kalorijų, svarbiausias dalykas, ką reikia daryti – pasirinkti atitinkamą čiuožimo greitį.

Per valandą sudegina 400–600 kalorijų. 

Tenisas

Žaidžiant tenisą tenka daug ir nuolat judėti, tad šis sportas – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori ugdyti ištvermę bei numesti nereikalingų kilogramus. Yra ir dar kelios naudos: didesnis lankstumas, stiprinami kaulai.

Per valandą sudegina 400–600 kalorijų.