2022-04-08 1896 Peržiūros
Automobilių vagystės

Nepaisant metų laiko ar paros meto, kiekvieną dieną susiduriame su apvagiamais automobiliais. Pasitikrinkite, ar jūsų automobilis yra vagišių taikiklyje.

Policijos departamento atstovų teigimu, tradiciškai labiausiai apvagiami AUDI, BMW bei VW markės automobiliai, tad jų savininkai turėtų suklusti ir būti itin akyli, rinkdamiesi tiek automobilių stovėjimo vietas, tiek galvodami apie transporto priemonės apsaugojimo būdus.

Anot ekspertų, įprastai vagiami katalizatoriai, automobilių vairai, multimedijos ir navigacijos įrenginiai. Vagišiai neaplenkia ir žibintų bei veidrodėlių.

Kaip apsaugoti savo automobilį?

Policijos departamento atstovai pataria, kokių priemonių imtis, kad turimas automobilis būtų tinkamai apsaugotas:

Laikykite savo automobilį saugomose aikštelėse.
• Pastatydami automobilį, visuomet patikrinkite, ar veikia apsaugos sistema.
• Apdrauskite savo automobilį nuo vagystės.
• Niekada nepalikite atrakintų durų ar atidarytų langų bei stoglangių, net jeigu išeinate trumpam.
• Jei laikote automobilį kieme, statykite jį gerai apšviestame kiemo plote, arčiau savo buto langų, įsitikinkite, kad jį užrakinote, uždarėte langus ir stoglangį.
• Net palikdami automobilį savo garaže, spynoje nepalikite užvedimo raktelių, įjunkite apsauginę signalizaciją. Nepamirškite užrakinti paties garažo.
• Nepalikite savo asmeninių net ir nevertingų daiktų automobilyje. Vagis negali žinoti, kad Jūsų rankinėje ar švarko kišenėje nėra nieko vertingo. Jis laušis į automobilį. O jeigu vis dėl to paliekate, paslėpkite taip, kad nebūtų akivaizdžiai matyti.

Lemtingi skambučiai

Jeigu sulauksite skambučio iš asmenų, kurie sako, jog pavogė ar žino apie jūsų automobilio vagystę, įsitikinkite:

• ar skambinantysis žino smulkmenas apie Jūsų pavogtą automobilį (išskirtiniai automobilio požymiai ar likę daiktai);
• kad ir kaip įtikinamai, bet ne konkrečiai kalbėtų skambinantysis, nepervedinėkite pinigų į sąskaitas bankuose, nepirkite „Labas“, „Extra“ ar „Tele 2“ papildymo kortelių;
• sulaukus bet kokio skambučio ar pasiūlymo, visada praneškite pareigūnui, tiriančiam jūsų automobilio vagystę, arba tel. 112.

Nepriimkite skubotų sprendimų

Radę savo automobilį, nelieskite jo, nesėskite į vidų, nelieskite automobilyje esančių daiktų. Ekspertai pataria būtinai nedelsiant pranešti apie situaciją policijai telefonu 02 arba 112 visą parą. Atminkite, kad kiekvienas rastas ir užfiksuotas įkaltis gali būti lemiamas tiriant šį nusikaltimą.

Jeigu atsitiko taip, kad automobilis neatsirado, tikėtina, kad jį išardys dalimis ir bandys parduoti. Kadangi tik jūs žinote atskirų automobilio detalių požymius, rekomenduojame aplankyti vietas, kur prekiaujama naudotomis dalimis. Atpažinę pagrobto automobilio dalis nedelsiant praneškite policijai ar nusikaltimą tyrusiam pareigūnui.


Daugiau informacijos rasite čia: https://policija.lrv.lt/lt/policija-pataria.