2022-12-06 982 Peržiūros

Kas geriau stiprina bendruomeninius santykius, jei ne bendra, įtraukianti ir sveikatą stiprinanti veikla. Viena tokių – Klaipėdos „Bendruomenių krepšinio taurė“, šiandien subūrusi didelį šios sporto šakos aistruolių būrį.

Sportas kone geriausiai padeda vienyti bendruomenės narius. Vieni dalyvauja varžybose, kiti bendruomenės nariai juos palaiko, džiaugiasi pergalėmis ar išgyvena pralaimėjimus, bet vėliau drauge susitikę prisimena gražiausias varžybų akimirkas.

Idėja suburti uostamiestyje krepšinio lygą 2015 metais kilo krepšinio entuziastui Andriui Urbonui, kuris ja pasidalino su Valentinu Rumiancevu, pasiūlęs jam kartu realizuoti šį projektą. Kadangi V. Rumiancevas turėjo Klaipėdos miesto „Pavasario taurės“ turnyro organizacinės patirties, krepšinio aistruoliai nutarė pamėginti padaryti bandomąjį projektą, kurio tikslas – suburti stipriausias miesto mėgėjų krepšinio komandas.

Lyga kiekvienais metais tobulėjo, todėl pirmieji Klaipėdos apskrityje pradėjo vesti nuotolines (angl. live) krepšinio statistikos transliacijas bei suorganizavo savo lygos komandų boulingo turnyrą ir vis ieškojo galimybių pritraukti kuo daugiau komandų, kurios turėtų galimybę varžytis su savo meistriškumo varžovais.

„Dirbome su didžiosiomis Klaipėdos miesto įmonėmis bei pavyko pritraukti daug naujų komandų, kurios patikėjo mūsų vizija. Tuo metu komandų skaičius net keturis sezonus iš eilės buvo 20 arba daugiau“, – projekto pradžią prisiminė V. Rumiancevas.

Deja, bet atslinkusi „Covid-19“ pandemija sugriovė taip ilgai puoselėtą lygos įdirbį. Dauguma lygos žaidėjų prarado motyvaciją, dalis komandų išsiskirstė, o kita dalis nutarė, kad krepšinio užteks ir pasuko į kitas sporto šakas. Be to, komandų mažėjimui įtakos turėjo ir įvestas galimybių pasas, dėl kurio lyga neteko net 7 komandų.

V.Rumiancevas teigė, jog kita problema, su kuria vis dar susiduria krepšinio lyga – sporto bazių trūkumas Klaipėdos mieste.

„Atsižvelgiant į sporto salių trūkumą, šiais metais galėjome priimti daugiausiai 11 komandų ir nors sezoną pradėjome su 10 komandų, tačiau jam įsibėgėjus atsirado nauja mėgėjų komanda, prie kurios susikūrimo prisidėjome ir mes. Džiaugiamės, kad komanda nepabijojo žaisti su žymiai stipresniais varžovais. Tai parodo, kad jiems patinka būti draugų kompanijoje ir stengtis kiekvienose varžybose tobulėti bei siekti geresnių rezultatų“, – teigė V. Rumiancevas.

Tačiau net ir nenumatytos aplinkybės bei kitokie trikdžiai neatvėsino entuziastų noro burti bendruomenes ir bandyti organizuoti krepšinio turnyrus. V.Rumiancevas prisiminė, jog dar prieš taurės varžybas jis kartu su dabartiniu generaliniu „Bendruomenės taurės“ rėmėju, bendrovės „Mano BŪSTAS“ direktoriumi Mindaugu Geniu mąstė apie idėją suorganizuoti 35+ amžiaus grupės Klaipėdos miesto krepšinio pirmenybes, nors iki galo to įgyvendinti nepavyko. Tiesa, krepšinio aistruoliai ir vėl nenuleido rankų.

„Pamenu tuomet kartu padiskutavome, kad būtų tikslinga, sutelkus jėgas, pamėginti atgaivinti Klaipėdos miesto mėgėjų krepšinio pagrindines pirmenybes. Kiekviena komanda yra sudaryta iš kažkokios bendruomenės, taip pat net ir dviejų iš mūsų komandų pavadinimuose yra bendruomenės žodis, tad taip ir gimė, vieno iš mūsų pokalbio metu su Mindaugu, naujas varžybų pavadinimas „Bendruomenių taurė“, – prisiminimais dalinosi V. Rumiancevas.

Kalbėdamas apie šią krepšinio lygą bendrovės „Mano BŪSTAS“ direktorius M.Genys neabejojo, kad tokio projektų nauda miesto bendruomenėms yra didžiulė.

„Sportinė veikla ne tik suburia bendram tikslui, tačiau ir gerina sveikatą, ugdo ištvermę bei stiprina tarpusavio ryšius. Džiaugiuosi, jog galime prisidėti prie šios gražios ir miesto bendruomenėms naudingos iniciatyvos“, – sako M.Genys.

Jam pritarė ir projekto kuratorius V.Rumiancevas. Jo teigimu, varžybų tikslas – prisidėti prie miesto žmonių laisvalaikio užimtumo, skatinti nuolatinį fizinį aktyvumą, bendravimą, kolektyvinę veiklą, sveiką gyvenseną, įtraukti vietos bendruomenes, vienyti sportininkus, skatinti sveiką gyvenseną bei integruoti įvairių amžiaus grupių Klaipėdos miesto gyventojus.

Šiuo metu „Bendruomenių taurėje“ varžosi 11 komandų.

Nuo lygos įkūrimo rungtyniauja:

  1. „Adrijus – Mano būstas“;
  2. „Urbovita“;
  3. „ColliCare Logistics komandos“.

Ilgalaikės turnyro dalyvės:

  1. „Reborda – Girulių bendruomenė“;
  2. „Vitės bendruomenė“;
  3. „Dragūnai“;
  4. „VKKM – Saulės kaina“.

Naujokės:

  1. „Redo“ (rungtyniauja 1 sezoną);
  2. „Coldeta“ (rungtyniauja 1 sezoną);
  3. „Ovirama“ (rungtyniauja 2 sezoną).

Komandų turnyrinė lentelė: http://klaipedossp.lt/turnyrine-lentele?id=1

Daugiau informacijos: http://klaipedossp.lt/ ; https://www.facebook.com/klaipedossp