2023-06-13 1407 Peržiūros

Vilniui minint 700 metų jubiliejų birželio 16-tosios naktį miestiečius ir miesto svečius jau 17-tąjį kartą pasiklausyti įvairių atlikėjų ir pamatyti įspūdingų ekspozicijų kvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Šventinius metus festivalis pasitinka su šventišku šūkiu „Prisikimšk kultūros!“ – taip kviesdamas vaišintis gausiais, miestą vienai nakčiai transformuojančiais, kultūriniais renginiais.

O vaišių netrūks – festivalio organizatoriai ypatingąją penktadienio naktį žada apie 120 skirtingų renginių įvairiausiose miesto vietose.

Melomanų lauks 20 skirtingų koncertų – nuo džiazo po atviru dangumi Žvėryno „Verandoje“ iki inteligentiško reivo techno ritmu „Paviljone“. Vitebsko gatvėje esanti aktų salė „SODAS 2123“ kvies ieškoti ramybės sunkumų akivaizdoje eksperimentinių lopšinių koncerte „Canticles of Dusk“, o Totorių g. įsikūrusiame „Natų knygyne“ visi norintys galės išbandyti savo jėgas muzikinėse improvizacijose.

Elektronikos gerbėjus turėtų sudominti Radvilų rūmų muziejaus rūsyje įvyksiantis šiuolaikinės elektroakustinės muzikos ansamblio programa „INTERMINKUS“ arba Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje reziduosiantis muzikinis projektas „Apie erdvę ir laiką“, o klasikinės muzikos gurmanus sutrauks vargonų koncertas ir fortepijono improvizacijos „LUX ORGANI. Muzikos ir šviesų meditacija“ bei Grigališkųjų giesmių ir vargonų muzikos koncertas „Meditacijos Mergelei Marijai“ šv. Kryžiaus bažnyčioje.

Teatro žiūrovų laukia autentiškas įvykis Vilniaus ir Vilniaus rajono kultūros lauke – „Robčik“, pirmasis spektaklis pagal vienintelį romaną unikalia Vilniaus lenkų žargoninę kalba, kurį pristatys Vilniaus lenkų teatras. Į pasirodymus ir ekskursijas taip pat kvies Vilniaus teatras „Lėlė“ – čia vyks suaugusiesiems skirtas lėlių spektaklis „Pasirinkimas“ ir speciali gyvojo teatro muziejaus ekspozicija.

Festivalio geografija neapsiribos tik miesto centru – kitokią Naująją Vilnią paskatins atrasti „Dūmų fabrikas“ su įtraukiančia „Kultūros balagano“ programa, kuri apims architektūrinę rajono ateities viziją, muziką, kalvystę, vizualius menus, kūrybines dirbtuves, skonio patyrimus, naująjį cirką, pažintinę ekskursiją.

Nebus pamirštas ir Šv. Juozapato – Lietuvą ir Ukrainą jungiančio šventojo – metų minėjimas. Tiek šiam minėjimui, tiek Vilniaus 700-tajam jubiliejui festivalio organizatoriai ir partneriai parengė ypatingą renginių programą – ši bus paskelbta vėliau.

Programą ir naujienas galite sekti www.kultūrosnaktis.lt, taip pat festivalio Facebook ir Instagram paskyrose.

Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami – tai menininkų, kultūros organizacijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir festivalio partnerių dovana Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams.

Daugiau informacijos: www.kulturosnaktis.lt