2022-05-18 1148 Peržiūros

Jau šį savaitgalį, gegužės 21-ąją, Klaipėdos laivų paradas sugrįžtą su turininga dienine programa ir įspūdingiausiu vakaro akcentu – šventine laivų kolona. Šventinę koloną mariose ves legendinė jachta „Lietuva“. Kalba Klaipėda rekomenduoja!

Pirmieji šventinės dienos renginiai sujauks ramią Dangės upės tėkmę, mat čia visą pusdienį karaliaus Klaipėdos irklavimo centras: vyks baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybės, triukšmingas ir spalvingas upės paradas, vikingų valčių varžytuvės. Ypatingą dedikaciją 770-ąjį gimtadienį švenčiančiai Klaipėdai irkluotojai rengia Jono kalnelio užutekyje, kur baidarėmis ketinama sukurti sportišką ir kūrybingą instaliaciją.

Šventinio šurmulio nuo pat ryto netrūks ir greta marių, nes Kruizinių laivų terminale įsikurs amatininkų mugė, o lygiai vidurdienį čia vyks iškilminga Klaipėdos laivų parado dienos atidarymo bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pirmakursių priesaikos ceremonija. Ją vainikuos Karinių jūrų pajėgų orkestro pasirodymas. Į šventinį šurmulį nuo vidurdienio įsilies ir į įprastą savo laiką sugrįžusi Gatvės muzikos diena, kurios viena scenų įsikurs marių pašonėje.

Danės krantinėje šalia Kruizinių laivų terminalo savo denius atvers ir lankytojų lauks specialiųjų tarnybų laivai. Tuo tarpu mažieji šventės dalyviai savo kūrybiškumą galės išbandyti šalia vyksiančiose dirbtuvėlėse, kuriose išmoks rišti jūrinius mazgus, gaminti vėjo malūnėlius ir dekoruoti svajonių laivą. Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras kvies patirti aštresnių pojūčių ir išmėginti metalo virinimo simuliatorių.

Kaip ir kasmet, šventinis laivų ir laivelių paradas Kuršių mariose prasidės leidžiantis sutemoms. Vandeny pasklidusius šventės dalyvius ir žiūrovus pasveikins netgi didysis „TT Line“ keltas „Tom Sawyer“. Jo įgula žada papuošti laivą vėliavėlėmis ir garsiniu signalu sveikinti susirinkusius plaukdami pro Kruizinių laivų terminalą. Tradicinį vilkikų šokį leidžiantis saulei surengs ir nuo pat pirmojo Klaipėdos laivų parado šventėje dalyvaujantys bendrovės „Towmar Baltic“ galiūnai jūriniai vilkikai.

Klaipėdos laivų parado dalyviai kasmet varžosi kuris taps išradingiausias, linksmiausias ar spalvingiausias. Tad ir šiemet komisija ir žiūrovai pasirengę įvertinti kiekvienos įgulos pastangas išsiskirti ir pelnyti simpatijas.

PROGRAMA

VEIKSMAS UPĖJE
10:00 Baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybės
12:15 Baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybių nugalėtojų apdovanojimai
13:00 Upės paradas (nuo Klaipėdos irklavimo centro iki Pilies tilto)
13:45 Vikingų valčių varžytuvės
14:00 Irkluotojų instaliacija „Dedikacija Klaipėdos 770 gimtadieniui“ Jono kalnelio užutekyje
12:00-16:00 Danės upėje lankytojų laukia laivai atvirais deniais

VEIKSMAS KRUIZINIŲ LAIVŲ TERMINALE
10:00-22:30 Šventinė mugė ir lauko kavinės
12:00 Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pirmakursių priesaika ir Karinių jūrų pajėgų orkestro koncertas
12:00-16:00 Kūrybinės dirbtuvėlės vaikams ir ne tik

VEIKSMAS MARIOSE
21:00 Jūrinių vilkikų šokis, dovanojamas UAB „Townmar Baltic“
21:25 „TT-Line“ grupės kelto sveikinimas plaukiant link uosto vartų
21:25 Uosto locmanų laivų sveikinimas žiūrovams krantinėje
21:30 Naktinis iliuminuotų laivų paradas
22:15 Ugnies ir muzikos renginys mariose ir iš Smiltynės

VEIKSMAS MIESTE
12:00 Gatvės muzikos dienos atidarymas Karlskronos aikštėje. Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos džiazo orkestras
12:00-22:00 Muzikos, šokio ir teatro pasirodymai miesto gatvėse