2023-03-16 909 Peržiūros

Atšilus orams puiki proga daugiau laiko praleisti gamtoje. Šį kartą kviečiame aplankyti neseniai atnaujintą ir lankytojų pamėgtą Kadagių slėnio taką, kuris tituluojamas vienu gražiausių visoje Lietuvoje.

Dar 2010 metais įrengtas Kadagių slėnyje esantis Arlaviškių pažintinis takas atnaujintas naujomis metalinėmis ir ąžuolinėmis konstrukcijomis, kurios šį kartą turėtų tarnauti žymiai ilgiau. Tako atnaujinimui pasitelktas Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos projektas „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (I)”.

Nuo Kadagių slėnio tako atsiveria ypatingo grožio Nemuno ir Dabintos salos panorama, o taip pat ir Ronakalnio atodanga ir net 5 ha ploto unikalus Lietuvoje kadagynas. Šis kadagynas globoja šimtamečius kadagius, kurie siekia net 12,5 metrų aukštį ir yra pripažinti valstybinės reikšmės gamtos paminklu.

Svarbu paminėti ir tai, jog anot natūralios medicinos žinovų būtent kadagiai išskiria gydantį ir orą valantį eterinį aliejų, tad slėnyje vaikščioti reikėtų neskubant ir mėgaujantis švariu bei gaiviu kadagyno oru.

Eidami taku būtinai atkreipkite dėmesį į apačioje esančias „kabančias pelkes“, kurios yra ne kas kita, kaip tufai – šaltiniai su vandens tėkmės formuojamomis uolienomis.

Be daugybės prieglobstį suradusių paukščių čia pamatysite ir itin daug augmenijos. Kadagių slėnyje esantis oras padeda augti ne tik kadagiams, bet net ir į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytiems augalams: gauruotajam gvazdikui, boloniniam katilėliui, melsvajai gencijonai, dirviniam česnakui, o taip pat ir dienos metu sutinkančioms kelioms retų drugių rūšims, pavyzdžiui, miškiniam storgalviui, paprastajam jautakiui satyrui bei tamsiajam satyrui.

Į Arlaviškių kaime esantį Kadagių slėnį rekomenduojame atvykti automobiliu. Pažintinio tako ilgis – tik 1,3 kilometro ir pritaikytas neįgaliesiems, tad čia smagiai laiką praleis įvairių amžiaus grupių ir fizinio pasirengimo žmonės.

Netoli Kadagių slėnio yra ir kitos Kauno marių regioninio parko dėmesio vertos vietovės, tad turėdami daugiau laiko užsukite pasigrožėti ir Dubruvos medžiais dvyniais ar Žiglos maumedynu.