2022-03-07 747 Peržiūros

Dabartinių įvykių apsuptyje kviečiame susiburti ir kartu su svečiais iš Latvijos „Skaņumājas muzikanti“ palaikyti Ukrainos žmones. Jau šį vakarą galėsite išmokti latviškų ir ukrainietiškų šokių bei pasiklausyti širdį paglostysiančių lietuvių ir latvių liaudies dainų.

Tradicinės muzikos ansamblis „Skaņumājas muzikanti“ (tariama „skaniumaja“, latv. k. – „garsų namai“) kiekvieną klausytoją kviečia susipažinti su senaisiais muzikos instrumentais bei jų skambesiu. Klausydami senųjų kanklių, mandolinos, citros ir armonikos garsų nusikelsite į kitą laikmetį, nors prieš gerus šimtą metų būtent tokia muzika Latvijoje ir skambėjo. Įdomu ir tai, kad šis latvių ansamblis ne tik dalyvauja įvairiuose edukaciniuose projektuose, bet ir muzikos festivaliuose bei šokių renginiuose, nes jo nariai itin mėgsta šokti tradicinius šokius.

Atvykite ir susitikite su vienu ryškiausių Latvijos folkloro ansamblių visame pasaulyje. Susipažinsite su Sandra Lipska ir Ilmars Pumpurs, kurie yra „Skaņumājas muzikanti“ širdis. Jie Latvijoje įgyvendino daug šviečiamųjų projektų, tokių kaip tradiciniai muzikavimo, muzikos instrumentų gamybos bei tradicinių šokių mokymai. S. Lipska ir I. Pumpurs ilgą laiką buvo tradicinių šokių ansamblio „Dandari“ vadovai, o šiuo metu jie yra atidarę nuosavą Liaudies muzikos instrumentų muziejų Krapėse (Uogrės rajone).

Kauno miesto muziejuje jau šį vakarą vyks:

  • 18.00 val. latviškų ir ukrainietiškų šokių mokymai;
  • 19.00 val. liaudies dainų ir šokių vakaras.

Įėjimas nemokamas.

Vietoje bilieto, renginio organizatoriai kviečia visus paremti Ukrainą:

Nevyriausybinės organizacijos Lietuvos Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas, Maltiečiai, „Maisto bankas“ ieško savanorių, taip pat renka lėšas nuo karo Ukrainoje besitraukiantiems ukrainiečiams. Paremkite skambindami numeriu 1485 (auka 5 Eur). Lėšos skiriamos humanitarinei pagalbai, pirmajai psichosocialinei pagalbai, pirmajai pagalbai teikti. Daugiau informacijos www.aukok.lt.

Partneriai Lietuvoje „Blue / Yellow“ renka lėšas Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms ir nuo karo nukentėjusiems civiliams: https://www.blue-yellow.lt.

Jei turite laisvą butą, namą ar kambarį – užpildykite anketą ir suteikite būstą nuo karo siaubo bėgantiems ukrainiečiams: https://stipruskartu.lt/#anketa.

Daugiau galimybių prisidėti: https://lrv.lt/lt/aktuali-informacija/informacija-apie-kara-ukrainoje/aktuali-informacija-1/parama-ukrainai.

Atkreipkite dėmesį, jog renginio metu privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorių, kuris priglustų prie veido ir visiškai dengtų nosį bei burną.