2023-01-10 824 Peržiūros

Dar praėjusių gražiausių žiemos švenčių metu surengtas daugiabučio kalėdinių papuošimų konkursas prizininkams suteiks dar daugiau galimybių kartu su kaimynais puoselėti namo aplinką bei stiprinti bendrystę.

Gruodžio 13 dieną „Kalba vilniečiai“ kartu su „Mano BŪSTU“ surengė daugiabučio kalėdinių papuošimų konkursą, kuriame kvietė kartu su kaimynais burtis draugėn, puošti balkonus, laiptines, kiemus ar kitas bendro naudojimo erdves ir įkelti nuotraukas su puošmenomis komentarų skiltyje.

Vieno Naugarduko gatvės kiemo puošmenos šį kartą išrinktos gražiausiomis, o įkeltos nuotraukos autorius Donatas pasakoja, kaip kilo idėja būtent taip papuošti kiemą:

„Čia gyvenu apie 10 metų ir prieš kokius 5 metus pradėjau puošti kiemą turėdamas vieną girliandą, kurią kabindavom virš senojo įėjimo, nes durys ten labai autentiškos ir man jos labai gražios, tai kasmet jas papuošdavom, vis pasidžiaugdavom, o šiais metais mes su kaimynais papuošėme medį kiemo saloje, kurį pro langus visi gali pamatyti.

Ten kur yra mūsų durys, tai jas mato tik vidinis kiemas ir tik mūsų gyventojai, o visi kiti turi jau atrasti tą vietą. Tai pasikviečiau porą kaimynų ir mes visi kartu papuošėme kiemą. Vieni man paskolino tas aukštas kopėčias, o kiti padėjo apsukti medį lemputėmis. Viename iš vazonų pasodinome eglutę, o kiti kaimynai sugalvojo, kad kiekvienas turi atnešti ir pakabinti po žaisliuką. Tai vat ir gavosi tokia bendrystė“.

Donato K. nuotr.
Donato K. nuotr.

Bendrystė padėjo laimėti

„Kadangi mes labai vėlai įkėlėme nuotraukas, tiksliau labai ilgai nepamatėme konkurso, tai vos ne paskutinę dieną įkėlėme nuotrauką. Uždaroje mūsų namo grupėje pakviečiau visus norinčius balsuoti už mūsų kiemą ir galiausiai pavyko laimėti.

Man tai svarbu, kad kaimynai patikėtų, kad galima kartu kažką daryti. Tai tas yra labai svarbu, nes visi galvoja, kad čia niekas nieko negali, kad čia niekas nieko nenori ir per tokius konkursas, ir dalyvavimus juose, ir laimėjimą atsiranda toks pasitikėjimas vieniems kitais. Vis tiek į viską žmonės žiūri įtariai ir galvoja, kad nebus taip paprasta, tai visais tokiais konkursais mes juos paskatiname. Džiaugiuosi, kad „Mano BŪSTAS“ suteikia galimybę skatinti bendrystę, puoselėti pasitikėjimą, kad tikrai yra realūs konkursai, kuriuose galima laimėti“, – mintimis dalijasi Donatas.

„Džiaugiamės, kad ši mūsų graži kasmetinė akcija ir šiemet nepaliko abejingų. Mums labai svarbu kurti bendrystę, tad visuomet atsiradus progai stengiamės ją puoselėti ir mūsų administruojamų namų kaimynystėje. Siekiame, kad kaimynai ne tik palinksėtų prasilenkdami, bet ir burtųsi draugėn gražindami savo bendrą aplinką kartu. Dar kartą labai sveikiname ir siunčiame nuoširdžius linkėjimus konkurso laimėtojams bei neabejojame, kad ir kitais metais Naugarduko gatvės gyventojai sukurs neįtikėtino grožio pasaką savo kieme“, – kartu su laimėtojais džiaugiasi „Mano BŪSTO“ Vilniaus regiono vadovė Jadvyga Dirmantienė.