2018-01-31 1221 Peržiūros

Jei bet kurio kauniečio pasiteirautumėte apie skaniausias spurgas mieste, jis turbūt nė nesusimąstęs jus nukreiptų į senąją „Spurginę“, įsikūrusią Laisvės alėjoje. Šviežiomis spurgomis kvepianti, visada pilna lankytojų ir tarsi laiko mašina į 7-ąjį dešimtmetį nukelianti kavinė gyvuoja jau 40 metų. Šios legendinės vietos neaplenkėme ir mes, kur teiravomės – kokia jos sėkmės paslaptis?

„Spurginei“ vadovaujanti Jolanta Skiparienė čia dirba nuo 1985 metų. Jolanta ir kitos ilgametės darbuotojos sutiko ir išlydėjo ne vieną pasikeitusią kartą. O pati kavinė per tuos metus beveik nepasikeitė. „Mama čia ėjo su močiute, aš ėjau su mama, o dabar atsivedu savo vaikus“, – vienos lankytojos istoriją prisiminė J. Skirparienė. Taip žinia apie šią vietą sklinda iš lūpų į lūpas, matyt, todėl kavinė niekad nebūna tuščia.

Stebina tai, kad ši laikui nepavaldi vieta iki šiol yra viena lankomiausių Kaune, nepaisant didėjančios konkurencijos. Kokia šios kavinės sėkmės paslaptis? Minutėlę pamąsčiusi Jolanta atsakė: „Daug kam patinka spurgų skonis. Jos yra natūralios, be konservantų. Kitur pagamintos spurgos gali dvi ar tris dienas stovėti, kadangi jos yra su konservantais, o čia yra produkcija šiai dienai. Viskas pas mus šviežia ir šilta.“

Paklausta, kokių lankytojų sulaukia daugiausiai, „Spurginės“ vadovė pasakojo, kad pastebi didelius turistų srautus, ypač dažnai atvažiuoja žmonių iš kitų miestų. „Ypač daug iš Vilniaus atvažiuoja. Būna sako: „Padarykite mums šiltų spurgų. Mes norime vežtis į Vilnių“, – pasakojo „Spurginės“ vadovė.

Apsilankę kavinėje ir pavartę meniu, iškart atkreipėme dėmesį į kainas. Viena spurga čia net vieno euro nekainuoja, tad lankytojai iškart užsisako kelias. Kainos čia jau kelis dešimtmečius beveik nesikeičia. „Daug kas klausia manęs, kaip jūs išsilaikote, kai pas jus tokios mažos kainos? Atsakau, kol išsilaikom, tol duodam tokias kainas“, – sako J. Skiparienė. Anot jos, žmonės čia gali pavalgyti žymiai pigiau nei bet kurioje kitoje kavinėje.

Ar lankotės senojoje „Spurginėje“? Pasidalinkite savo įspūdžiais.