2023-08-10 957 Peržiūros

Rugpjūčio 13 d., sekmadienį, 15 val. Burbiškio dvare (Radviliškio r.) koncertuos Renata Dubinskaitė (mecosopranas) kartu su violončelių kvintetu „QuinCelli“. Koncerte, pavadintu tuo pačiu pavadinimu, kaip Vytauto Kernagio daina „Baltas paukštis“, klausytojų lauks muzikinių kūrinių puokštė – nuo A. Vivaldi, A. Piazzolla, G. Gershvin iki V. Kernagio. Koncertas yra Šiauliuose vykstančio XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programos dalis.

Bendradarbiaujant su Daugyvenės kultūros istorijos muziejumi-draustiniu, Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programos koncertas jau trečius metus organizuojamas Burbiškio dvare. Festivalio meno vadovas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dirigentas Robertas Šervenikas, rengdamas šių metų programą, Radviliškio r. pasirodyti pakvietė violončelių kvintetą „QuinCelli“ ir solistę Renatą Dubinskaitę.

Kvintetas nuolatos ieško naujų raiškos formų, skambėjimo spalvų ir sąskambių tyrumo. „Kadangi šios sudėties ansambliui originalių kompozitorių kūrinių nėra daug, mes grojame viską, kas muzikoje gražiausia“, – sako atlikėjai ir tikisi, kad, klausydami jų atliekamos muzikos, klausytojai pajus tokį pat džiaugsmą, kurį ansambliečiai jaučia grodami.

Ansamblyje griežia muzikantai iš Lietuvos nacionalinio simfoninio ir „Kremerata Baltica“ orkestrų: Tomas Ramančiūnas, Lionius Treikauskas, Dainius Misiūnas, Rūta Balčiūtė ir Gaudas Krištaponis. Jų repertuare gausu įvairiausių laikmečių kūrinių: nuo Antonio Vivaldi iki Scotto Joplino, nuo Johanno Sebastiano Bacho iki Vytauto Kernagio.

R. Dubinskaitė – baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo specialybę pas prof. Vladimirą Prudnikovą, taip pat yra profesionali dailėtyrininkė. Ji nuolatos koncertuoja dueto „Duo Barocco“ programose ir su Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansambliu „Musica Humana“, dainavo su Šv. Kristoforo orkestru, koncertavo Prancūzijoje ir Šveicarijoje, yra ansamblio „Canto Fiorito“ narė ir vadybininkė. Senąją muziką ji studijavo Sable senosios muzikos ir šokio akademijoje Prancūzijoje ir Čekijoje, baroko operos meistriškumo kursuose Kopenhagoje, taip pat dalyvavo dainavimo meistriškumo kursuose Berlyne ir Gotenburge. Dainininkė yra Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurso ir Tarptautinio Tiito Kuusiko kamerinės muzikos konkurso laureatė, aktyvi senosios muzikos renginių organizatorė, Lietuvoje surengusi daugybę senosios muzikos koncertų ir edukacinių renginių.

Visa festivalio programa – https://i.ausrosmuziejus.lt/ql1m2

Bilieto kaina: 12 Eur, su nuolaida 8 Eur. Bilietus į koncertą galima įsigyti „TICKET MARKET“ kasose ir 2 val. prieš renginį Burbiškio dvaro kasoje. Nuolaidos taikomos moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems. Vaikams iki 6 metų, kurie neužima sėdimos vietos, įėjimas nemokamas. Bilietai internetu – https://i.ausrosmuziejus.lt/FMHFL

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba.

Platesnę informaciją teikia festivalio koordinatorė, Šiaulių „Aušros“ muziejaus Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja Viktorija Gelžinienė tel. (8 41) 43 36 80, el. p. [email protected]