2023-02-08 1067 Peržiūros
Alfonso Mažūno nuotr.

Lietuvos jūrų muziejus, pasitikdamas Vasario 16-ąją, kviečia į šiai dienai skirtus renginius ir ekskursijas.

Vasario 15 d. 12 val. Klaipėdoje, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, bus pristatyta jūrinės valstybės 100-mečiui skirta knyga „Su jūra mes didesni“. Dalyvaus leidinio idėjos autorė, muziejaus Kultūros komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja, Nina Puteikienė ir Romualdas Adomavičius, Lietuvos jūrų muziejaus direktoriaus pavaduotojas–vyr. fondų saugotojas.

Vasario 17 d. 12.30 val. Lietuvos jūrų muziejuje rengiama ekskursija „Trispalvė jūroje saugo“, kurią ves istorikas Romualdas Adomavičius ekspozicijoje „Nuo žagrės iki šturvalo. Jūrinė Lietuva 1900–1940“.

Ekspozicijoje keliamas klausimas – ar Lietuva yra jūrinė valstybė? Pasak Romualdo Adomavičiaus, atsakymas į šį klausimą priklauso nuo požiūrio ir pasirenkamų argumentų. Deja, nėra visuotinių kriterijų, kuriais remiantis galima spręsti – valstybė jūrinė ar ne jūrinė.

„Ir ekspozicijoje tiesaus atsakymo nerasite. Jį paliksime pačiam lankytojui, vesdami jį per jūrinės Lietuvos ir lietuvių santykių su jūra istoriją. Norint vadintis jūrine valstybe, nepakanka tik turėti priėjimą prie jūros. Nemažiau svarbu yra suvokti savo jūrinius siekius ir jūros atveriamas galimybes. Būtent todėl daugeliui, įpratusių į jūrą žvelgti kaip į kliūtį, sunku buvo prieš šimtą metų jūrą įvertinti kaip vartus į pasaulį“, – sako istorikas.

Norintiems dalyvauti ekskursijoje, būtina registracija: https://forms.gle/Fw2eMtBkTveJsgqGA

Vasario 16-oji bus pažymima ir laive–muziejuje M52 „Sūduvis“.

Vasario 17 dieną 12 val. rengiama ekskursija „Misija – jūrinė valstybė“. Ekskursiją ves Lietuvos jūrų muziejaus edukacinių programų koordinatorius Mindaugas Žvirgždys.

2021 m. minų medžiotojas M52 „Sūduvis“ baigė tarnybą Lietuvos karinėse jūrų pajėgose ir buvo perduotas Lietuvos jūrų muziejui, kuris šį eksponatą pritaikė muziejinei ir edukacinei veiklai.

Registracija: https://forms.gle/3mwphxtoYbt7nmtu9