2022-08-04 13244 Peržiūros

Artėjantis šiųmetis šildymo sezonas grasina nemenkai patuštinti daugiabučių gyventojų kišenes. Kas šią žiemą ne taip smarkiai pajus brangstančių energijos resursų įtaką, o kam teks plačiau atverti pinigines? Specialistai ragina gyventojus nelaukti šaltojo sezono ir jau dabar atlikti namų darbus, kurie padės taupyti šilumą namuose.

Prieš kiekvieną šildymo sezoną tarp gyventojų kyla diskusijų audros dėl būsimų sąskaitų. Ekspertai jau dabar prognozuoja, kad šiųmetis sezonas gali būti kaip niekada brangus, todėl ne tik dalijasi patarimais, kaip bent šiek tiek sumažinti šilumos nuostolius ir gyventi taupiau, tačiau ir kokius darbus atliko daugiabučiuose, kad juose gyvenantiems žmonėms būtų užtikrintas sklandus šilumos tiekimas.

Šilumos punktai – modernizuoti

Prieš naująjį šildymo sezoną savo administruojamiems namams „Mano BŪSTAS“ skiria ypatingą dėmesį. Visą vasarą įmonės darbuotojai aktyviai vykdė ir tebevykdo pasiruošimo darbus, kurie užtikrina, kad šaltuoju metų laiku šiluma daugiabučiuose būtų vartojama kuo taupiau ir efektyviau.

„Nuo vasaros pradžios daugiabučiuose izoliavome ir tvarkėme vamzdynus, keitėme susidėvėjusius ventilius, įvairias sklendes, apsauginius vožtuvus, drenažo ventilius, atlikome šilumos punktų hidraulinius bandymus, tvarkėme susidėvėjusias tarpblokines siūles bei vykdėme kitų sistemų patikrą. Nuolat siūlome ir diegiame tvarius, šilumą taupančius sprendimus, todėl šiandien beveik 90 proc. mūsų administruojamų namų šilumos punktai yra modernizuoti. Dėl to didžioji dauguma mūsų klientų šildysis taupiau, negu tie gyventojai, kurie iki šiol nepritarė šildymo sistemų modernizavimui. Be to, 50 proc. modernizuotų šilumos punktų yra išmanūs, o tai leidžia pasiekti dar didesnį taupymo efektą“, – sako bendrovės „Mano būsto priežiūra“ direktorius Julius Žilinskas.

Kieno šildymo kainos neišgąsdins?

Jis paaiškino, kad renovuoti šilumos punktai, lyginant su senaisiais, padeda sutaupyti apie 15 proc. suvartojamos šilumos. Gyventojams, kurie svarsto apie šilumos punkto modernizavimą, J.Žilinskas pataria apie tai galvoti einamojo šildymo sezono metu, nes visas modernizacijos procesas užtrunka ne vieną mėnesį. Tad tokius darbus geriausia užsakyti rudenį, žiemą arba blogiausiu atveju – pavasarį.

Artėjantį šildymo sezoną mažiausiai rūpesčių dėl brangstančių energijos išteklių turės renovuotų namų gyventojai. „Mano BŪSTAS“ skaičiuoja, jog iki šiol padėjo modernizuoti jau 147 daugiabučius namus, tad taupymo ir mažų sąskaitų naudą pajus 8812 butų gyventojai.

Pataria, kaip taupyti šilumą

J.Žilinsko teigimu, šilumos suvartojimas kone labiausiai priklauso nuo pastato būklės, tačiau šalia egzistuoja paprasti ir mažai investicijų reikalaujantys šilumos energijos taupymo būdai, kuriuos gali naudoti visi būstų savininkai. Vienas iš veiksmingų būdų, kurį gali nesunkiai įgyvendinti kiekvienas gyventojas – tai nesandarių langų ir durų izoliavimas. Sandarinti langus geriausia šiuolaikinėmis izoliacinėmis priemonėmis, kurios nėra brangios, tačiau efektyvios. Užsandarinę plyšius tarp stiklo ir lango rėmo, o tuo pačiu tarp lango rėmo ir sienos, galima pasiekti geriausią efektą.

Prie šilumos taupymo prisideda ir įstiklinti balkonai, nes žymiai sumažėja šalto oro skverbimasis į butą, ypač – senos statybos daugiabučiuose namuose.

Kitas patikimas ir nieko nekainuojantis būdas – tikslingas užuolaidų bei žaliuzių naudojimas. Šaltuoju sezonu dienos metu jas reikia atidengti, kad į patalpas patektų kuo daugiau saulės šilumos, o nakties metu jos turėtų būti uždengtos. Tiesa, užuolaidas reikėtų rinktis nedengiančias radiatorių, priešingu atveju šiluma sunkiau sklis po patalpas.

Dar vienas vos keletą eurų kainuojantis šilumos taupymo būdas – už radiatorių montuojamas šilumą atspindintis ekranas. Tai į foliją panaši plėvelė, kuri įrengiama tarp sienos bei radiatoriaus.