2023-06-01 1113 Peržiūros

Klaipėdos mieste, viename Sulupės gatvės daugiabutyje, senolis savo butą buvo užkrovęs neapsakomo kiekio konteineriuose rastomis atliekomis. Tačiau atsirado savanoriai, kurie per kelias valandas išnešė iš buto apie 10 tūkst. litrų šiukšlių, atkasė vieną kambarį iki grindų, o prie pagalbos prisidėjo ir „Mano BŪSTO“ komanda.

Sunkiai aplinkoje besiorientuojantis senjoras metų metus nešė atliekas iš konteinerių į ketvirto aukšto butą. Dažniausiai tai buvo stiklainiai ir puodai. Vonios kambarys buvo visiškai užpildytas šiukšlėmis, o pats šeimininkas miegodavo ir valgydavo tarp jų. Tarp atliekų buvo įsiveisusios ir žiurkės. Tokioje netvarkoje senolis net gamindavo maistą.

Visai neseniai visuomenininkai, kurie kelias valandas tvarkė butą, sulaukė daugiau žinučių. Atsirado žmonių ir įmonių, norinčių padėti sutvarkyti senolio namus, kad jis galėtų gyventi bent kiek žmogiškesnėmis sąlygomis. Pats senolis taip pat prisijungė prie savanorių ir padėjo rinkti šiukšles.

Norą padėti tvarkyti išreiškė ir „Mano BŪSTO“ darbuotojų komanda, kuri prisidėjo gelbėjant senolį iš, atrodytų, nepataisomos situacijos.

„Išdezinfekavome butą ir du kartus, išnaikinome žiurkes, delegavome savo inžinierius bei atlikome bute esančių sistemų apžiūrą, siekdami įvertinti ko reikia, norint atstatyti elektrą ir vandens tiekimą bute. Procesas vyksta toliau, sprendžiama, ką galima dar padaryti gyventojui ir nors kažkiek pagerinti jo gyvenimo kokybę. Ir ne tik šiuo konkrečiu atveju – mes nuolat padedame socialiai pažeidžiamiems klientams bei prisidedame prie socialinių akcijų. Kiekvieno kliento gerovė yra mums be galo svarbi“, – apie senolio situaciją pasakojo „Mano BŪSTO“ Klaipėdos regiono vadovas Marius Šiaulys.

Šių metų sausio mėnesį „Mano BŪSTO“ komanda gelbėjo ir Kauno mieste esantį gyventoją, kuris gyveno antisanitarinėmis sąlygomis. Tuomet iš buto buvo išnešta apie 200 vnt. šiukšlių maišų