2020-12-21 854 Peržiūros

Jau ketvirtus metus vykstantis projektas Vilniuje, dovanoja nemokamas veiklas vyresnio amžiaus gyventojams. Šiais metais prie šio gražaus projekto prisijungė ir įmonė „Mano BŪSTAS“. 

Nereikia ieškoti toli, tereikia pažvelgti į veidrodį tam, kad suprastumėme – kuo daugiau mums metų, tuo sunkiau sekasi prisiversti ir imtis naujų, dar neišbandytų veiklų. Tačiau projektas „Susitikim, mieli senjorai“ būtent tai ir daro – jau ketvirtus metus iš eilės Vilniaus ir Kauno senjorus kviečia išbandyti ir atrasti save naujose veiklose. Iki kol leido aplinkybės, vyresnio amžiaus žmonės buvo kviečiami į nemokamus tapybos, kūrybinių dirbtuvių, linijinių šokių, puodeliavimo, kalanetikos, odos dirbtuvių, o nuo šių metų ir į nemokamus išmanizacijos užsiėmimus, kuriuos dovanoja pagrindinis projekto partneris namų administratorius „Mano BŪSTAS“.

Dabar didžioji dalis užsimėmimų – pekelti į saugią internetinę erdvę, projekto Facebook platformą bei „Youtube“ paskyrą. O apie tai, kodėl vyresnio amžiaus žmonėms svarbu gebėti saugiai naršyti internete bei palengvinti gyvenimą išmaniųjų programėlių pagalba kalbamės su namų administratoriaus „Mano būstas“ vadovu Mindaugu Geniu.

„Mano BŪSTAS“ vadovas Mindaugas Genys.

Kodėl nusprendėte prisijungti prie projekto „Susitikim, mieli senjorai“?

Jūsų projektas tikrai ryškus ir gražus, juolab, kad projektas apie mus visus – mūsų tėvelius, senelius ar vyresnio amžiaus kaimynus. Mano vadovaujamos įmonės „Mano BŪSTAS“ prižiūrimuose daugiabučiuose gyvena nemenka dalis senjorų, todėl mums labai svarbu, kad jie jaustųsi gerai ir kartu su kaimynais gebėtų aktyviai spręstų jiems rūpimas problemas. Aktyviam dalyvavimui bendruomenės gyvenime, vis labiau aktualūs skaitmeniniai įgūdžiai, todėl ir nusprendėme prisidėti ir kartu su jumis organizuoti projektą ir išmanizacijos užsiėmimus. Norime padėti vyresnio amžiaus žmonėms išmokti naudotis informacinėmis technologijomis ir įgyti naujų žinių, kurios padės išlikti pilnaverčiais visuomenės nariais, išlaikyti orumą bei džiaugtis gyvenimu.

Dažnai manoma, kad senjorai yra pasyvūs, kad vyresniame amžiuje nebeverta imtis naujų veiklų. Kaip manote, ar tokie projektai keičia bendrą visuomenės požiūrį į senjorus – jų iniciatyvumą, drąsą, norą bendrauti?

Išėjimas į pensiją žmogui gali reikšti tikrą iššūkį: mažėja pajamos, drastiškai kinta vaidmuo visuomenėje, atsiranda bejėgystės jausmas ir neretai baimė likti nepastebėtais. Tačiau nuolat sekame naujienas, tad pastebime, kad įvairių socialinių programų, skatinančių senjorų aktyvumą bei įsitraukimą į nūdienos aktualijas atsiranda vis daugiau. Neabejotinai, šių projektų atsiradimą skatina pačių senjorų susidomėjimas. Tikime, kad tokie projektai, kaip „Susitikime mieli senjorai“ paskatins kitus kurti gražias iniciatyvas ir suteikti progą garbaus amžiaus žmonėms gyventi visavertį, įdomų ir prasmingą gyvenimą.

Kaip padrąsintumėte senjorus, kurie nedrįsta išmėginti naujų hobių, veiklų, kuriems nejauku prisijungti prie naujos jiems nepažįstamos bendruomenės?

Šiandien gyvename nuolat besikeičiančiame pasaulyje, tad kiekvienas iš mūsų, nepaisant amžiaus skirtumo, stengiasi prisitaikyti prie naujų technologijų ir aplinkos pokyčių. Tikriausiai dabar, kaip niekad dažnai, galime išgirsti frazę, jog mokymasis nesibaigia po mokyklos ar universiteto, tačiau trunka visą gyvenimą.  Šiuolaikinės naujovės lengvina kiekvieno mūsų gyvenimą ir buitį, naujos veiklos nudažo mūsų gyvenimą ryškesnėmis spalvomis, todėl mokykimės ir tobulėkime visi kartu  mokytis niekada nevėlu! Mieli senjorai, nebijokime, pasitikėkime vieni kitais, o jeigu savo aplinkoje turite žmonių, kurie nedrįsta – padrąsinkite juos.

Projekto metu senjorams ne tik dovanojate kūrybinius užsiėmimus, tačiau ir inicijuojate išmanizacijos užsiėmimus. Kodėl manote, kad mūsų šalies senjorams tai svarbu? 

Išmanieji telefonai šiandien jau yra bene kiekvieno senjoro rankose, bet be skambinimo ar žinučių siuntimo, jiems trūksta reikiamų įgūdžių saugiai naudotis kitomis paslaugomis, kurios jų kasdienybę padarytų lengvesnę. Šiandien svarbu gebėti bendrauti socialiniuose tinkluose, el. paštu, naudotis el. bankininkyste, susimokėti komunalinius mokesčius ir kt. Pastebime, kad mūsų sukurta naujove – mobiliąją aplikacija „eBŪSTAS“ ir savitarna, naudojasi bei sąskaitas apmoka ne tik jauni daugiabučių gyventojai, bet ir senjorai. Sulaukiame nemažai garbaus amžiaus gyventojų skambučių, kurių metu jie domisi, kaip užsiregistruoti ir naudotis programėle. Kai kuriems jų, mobiliąją aplikaciją gali įdiegti giminaičiai, tačiau dalis jų gyvena vieni ir artimųjų neturi ar jie gyvena užsienyje. Tad siekiame, kad dar daugiau senjorų namų priežiūros klausimus gebėtų spręsti saugiai ir išmaniai, neišeinant iš namų, naudojantis programėle „eBŪSTAS“.

Didelė dalis Jūsų įmonės klientų – vyresnio amžiaus. Esate arčiausiai saugios jų aplinkos – namų. Ar mūsų senjorams svarbi juos supanti aplinka? Ar jie linkę inicijuoti pokyčius?

Manome, kad senjorams, kaip niekam kitam yra svarbi juos supanti aplinka – namai bei bendruomenė su kuria jie palaiko ryšius. Didžioji dalis jų stengiasi prisidėti prie jų gyvenamosios aplinkos gerinimo, spręsti problemas ir prisidėti prie pokyčių. Kai kuriems jų tą padaryti nelengva, ypač esant šiandieniniai situacijai – siaučiant COVID-19 pandemijai. Todėl tikimės, kad mūsų sukurta „eBŪSTAS“ aplikacija bei inicijuojami išmanizacijos užsiėmimai paskatins dar aktyviau įsitraukti į bendruomeninius reikalus, tačiau naudojant saugų nuotolinį bendravimą.

Ko palinkėtumėte mūsų projekto “Susitikim, mieli senjorai” dalyviams bei visos šalies senjorams?

Linkime, kad vyresnio amžiaus žmonės nebijotų naujovių, tačiau padedant visai bendruomenei, su jomis „susidraugautų“. Nuoširdžiai tikime, kad šio projekto bei panašių iniciatyvų dėka, jų laisvalaikis taps įvairesnis, prasmingesnis ir dovanojantis ne tik šiandienai aktualius įgūdžius, bet ir naujus draugus.

Nemokami projekto „Susitikim, mieli senjorai” užsiėmimai iki karantino vyko Vilniuje ir Kaune, tačiau dabar užsiėmimai yra sustabdyti ir perkelti į projekto Facebook platformą, kurioje nuotoliniu būdu yra dalijamasi patarimais, mankštomis bei rankdarbių užsiėmimais. Todėl linksmai ir turiningai laiką praleisti norintys senjorai kviečiami jau dabar prisijungti prie projekto paspaudus šią nuorodą – https://www.facebook.com/Susitikim.

Pažįsti senjorų, kurie norėtų išbandyti naujas veiklas? Pakviesk prisijungti!